banner297

banner319

Ardahan'da minikler iftar yaptı

banner265

Ardahan İl Müftülüğü Site Camii 4-6 Yaş Grubu Kur'an Kursu’nda eğitim gören minikler, birlikte iftar yapmanın heyecanını yaşadı.

Ardahan Müftülüğü 21.04.2022, 15:04
Ardahan'da minikler iftar yaptı
© DİHA

Ardahan İl Müftülüğü, Site Camii 4-6 Yaş Grubu Kursu’nda miniklere yönelik iftar programı düzenledi. 

İl Müftü Yardımcı Mikail Polat, iftar programında miniklerle bir araya geldi.

Miniklerin iftar sevincine ortak olan İl Müftü Yardımcısı Polat, "Oruç tutan miniklerin iftar yapma heyecanı bizleri çok duygulandırdı. Yetişkinler gibi tam gün oruç tutamasalar da bu heyecanı yaşamaları manevi yönden etkili oldu. İnsanlar çocukluktan itibaren öğrenmeye başlar. 4-6 yaş grubu Kur’an kurslarımız sayesinde çocukları dini ve manevi yönden geleceğe hazırlıyoruz. Çocuklarımızın yetişmesinde emeği geçen Kur’an kursu hocalarımıza teşekkür ediyorum." dedi.

4-6 Yaş Grubu Kur’an Kursu öğreticileri Öznur Bozkurt ve Öznur Şimşek de "Çocuklarımıza Ramazan sevincini yaşatmak, oruç tutmanın ve iftar yapmanın güzelliğini anlatmak için bir program düzenledik. Halk tabiriyle çocuklarımız öğlene kadar tekne orucu tuttular. İftar yapmanın heyecanını yaşadılar. Bizleri bu güzel günde yalnız bırakmayan İl Müftümüze, Müftü yardımcılarımıza ve Site Camii görevlilerine teşekkür ederiz." diye konuştular.

Kaynak: Diyanet Haber
banner276
Yorumlar (0)