banner250

banner203

Yüzlerce fidan toprakla buluştu

Antalya İl Müftülüğünce “Camiler ve Din Görevlileri Haftası” etkinlikleri kapsamında düzenlenen programlarda yüzlerce fidan toprakla buluştu.

Antalya Müftülüğü 10.10.2019, 11:30
Yüzlerce fidan toprakla buluştu
© Diyanet Haber

Antalya İl Müftülüğü “Camiler ve Din Görevlileri Haftası” etkinlikleri kapsamında “Fidan Dikim Programları” organize etti.

İl Müftülüğünce düzenlenen programlarda, yüzlerce fidan toprakla buluştu.

“Fidan Dikim Etkinlikleri” ile ilgili Diyanet Haber’e açıklamalarda bulunan İl Müftüsü Osman Artan, şunları kaydetti:

“Peygamber Efendimiz (s.a.s.); 'Sizden herhangi biriniz, kıyamet kopuyor olsa dahi elindeki fidanı diksin.' buyuruyor. Bu kadar yeşile, ağaca, çevreye önem veren bir dinin mensuplarıyız. İşte bu farkındalığı oluşturmak için Diyanet İşleri Başkanlığımızın himayesinde tüm ülkemizde olduğu gibi ilimizde de hocalarımız, cemaatleri ile birlikte camilerinde uygun yerlere fidan dikimi gerçekleştirdiler.”

“2019 Yılı Camiler ve Din Görevlileri Haftası” etkinlikleri kapsamında Antalya genelinde yüzlerce fidan toprakla buluştu.

Antalya genelindeki tüm camilerin ve Kur’an kurslarının bahçelerine yüzlerce fidan diken din görevlileri; çevre bilinci, ağaç ve ormanın önemine dikkat çekerek farkındalık oluşturmak amacıyla cemaatleriyle iş birliği halinde bu etkinlikleri gerçekleştirdiklerini ifade ettiler.

Kaynak: Diyanet Haber
banner242
Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Sitemizde en çok hangi haberler ilginizi çekiyor?