banner268

banner250

Uzaktan eğitimle hafız oldular

banner265

Antalya Alanya İlçe Müftülüğüne bağlı Kur'an kurslarında hafızlık eğitimi alan öğrenciler, koronavirüs tedbirleri kapsamında başlatılan uzaktan eğitimlerle mezun oldular.

Antalya Müftülüğü 12.06.2020, 15:06
Uzaktan eğitimle hafız oldular
© Diyanet Haber

Tüm dünyada etkili olan yeni tip koronavirüs (Covid-19) salgınına karşı alınan tedbirler kapsamında Diyanet İşleri Başkanlığına bağlı Kur'an kurslarında yüz yüze eğitimlere ara verilmiş, il ve ilçe müftülükleri hafızlık eğitimleri başta olmak üzere tüm programları dijital ortama taşımıştı.

Bu kapsamda Türkiye genelinde Diyanet İşleri Başkanlığı koordinesinde sürdürülen uzaktan eğitimlerle çok sayıda hafız mezun oldu.

Alanya İlçe Müftülüğüne bağlı Kur’an kurslarında koronavirüs salgını öncesinde hafızlık eğitimine başlayan 5 öğrenci, örgün olarak devam ettikleri hafızlık eğitimlerini, salgın nedeniyle uzaktan eğitim metoduyla tamamladı.

Alanya İlçe Müftülüğüne bağlı Kur’an kurslarında hafızlık eğitimini sürdüren Betül Doğan, Ümmühani Yönet ve Berna Yeni ile proje imam hatip ortaokulu öğrencileri İrem Odabaşı ve Betül Boyacı, uzaktan eğitimlerle hafız oldu.

Alanya Müftüsü Dr. İhsan İlhan, koronavirüse rağmen azimle çalışarak hafızlıklarını tamamlayan öğrencileri tebrik ederek, hafızların yetişmesinde katkısı olan anne-babalarına, hocalarına ve maddi manevi desteğini esirgemeyen hayırseverlere teşekkür etti.

Kaynak: Diyanet Haber
banner242
Yorumlar (0)