banner250

banner246

Minik Öykü'den iyi haber var

Antalya’da tedavi gören lösemi hastası minik Öykü’den sevindiren haberler gelmeye devam ediyor. İl Müftüsü Osman Artan, "Öykü Arin yavrumuz, birçok insanın duası ve ümidi oldu." dedi.

Antalya Müftülüğü 25.07.2019, 18:51
Minik Öykü'den iyi haber var
© Diyanet Haber

4 yaşındaki lösemi hastaminik Öykü’ye babası Çağdaş Yazıcı’dan nakledilen yarı uyumlu kök hücre tutarak başarılı sonuç alındı.

Öykü bir süre steril hastane odasında detavi gördükten sonra normal servise çıkarılarak evine gidip gelmeye başladı.

Geçtiğimiz günlerde Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş ve eşi Seher Erbaş’a verdiği destek nedeniyle teşekkür mektubu yazan Öykü Arin’in sağlık durumu iyiye gidiyor.

Antalya İl Müftüsü Osman Artan ve beraberindeki heyet, minik Öykü ve ailesine geçmiş olsun ziyaretinde bulundu.

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Öykü’nün annesi; “Bizler birçok kurumla iletişime geçsek de ulaşabileceğimiz insan sayısı azdı. Bu vesileyle Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş bey çok değerli bir şey yaptı. Bizleri ziyaret edip, kök hücre nakli ile ilgili vaaz ve hutbelerde açıklamalar yaptırdı. Bu sayede Öykü Arin ve lösemi hastalığının, ülkemizin en ücra köşesinde bulunan camide bile dile getirilmesi, çok büyük farkındalık oluşturdu. Bu sayede büyük şehirlerden tutun da ülkemizin en ücra köşelerinde dahi kök hücre naklinin ne olduğu konusunda bilgi sahibi olmayan kalmadı. Bu duyarlılığından dolayı Diyanet İşleri Başkanımız Sayın Ali Erbaş Bey'e, sık sık bizleri arayarak Öykü’nün durumunu soran değerli eşlerine, ziyaretlerinizden dolayı sizlere çok teşekkür ederim. Camianızın sayesinde kök hücre konusunda binlerce bağışçı kazanıldı.” dedi.

İl Müftüsü Osman Artan ise “Ümit Cenab-ı Allah'tan. Öykü Arin yavrumuz birçok insanın duası ve ümidi oldu. Doktorlar lösemi tedavisinde hücre uyumluluğunun babadan olma ihtimali %50 diyorlardı. Babanın yüzde elli uyumlu olması Cenab-ı Allah’ın bir takdiridir. Bu sayede sizler de hayra girdiniz. Öykü tüm Türkiye’ye, tüm dünyaya mâloldu. Sizlerin azimli çalışmalarınız sayesinde lösemi konusunda duyarlılık oluştu. O alınan ve eşleşen kanlar sayesinde başka hastalara ulaşıldı. Onlara da şifa oldu.” ifadesini kullandı.

İl Müftüsü Artan, Öykü ve annesine Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş’ın selamlarını ve geçmiş olsun dileklerini iletti.

Ziyaret esnasında uyku saati olması ve devam eden tedavisi nedeniyle kalabalık ortamda olmaması gerektiğinden ziyaretçilerin yanına çıkamayan Öykü'ye verilmek üzere Diyanet İşleri Başkanlığı yayınlarından çocuk kitapları hediye edildi.

Ziyarette Müftü Artan'a Muratpaşa İlçe Müftüsü Kuddusi Uysal da eşlik etti.

Kaynak: Diyanet Haber
banner242
Yorumlar (1)
Ayşe gül 2 yıl önce
Yazım yanlışları çok fazla