banner250

banner246

Felaket Bölgesine Elmalı İlçe Müftüsünden Geçmiş Olsun Ziyareti

Antalya’nın Elmalı ilçesinde etkili olan yağmur sele neden oldu

Antalya Müftülüğü 13.08.2018, 11:20
Felaket Bölgesine Elmalı İlçe Müftüsünden Geçmiş Olsun Ziyareti
© Diyanet Haber

Yüzlerce dönüm ekili alan ve seralar sel suları altında kaldı. Sel nedeniyle bazı evlerde zarar gördü.

Elmalı ilçesinde meydana gelen sel felaketi yaşamı olumsuz etkiledi. Yaklaşık 1 saat süren yağmurun neden olduğu selden Salur, Yılmazlı, Eskihisar ve Yapraklı mahalleri etkiledi. Ölen ya da yaralanan kimsenin olmadığı doğal afet sonrasında Antalya Büyükşehir Belediyesi ve Elmalı Belediyesi ekipleri sel sularından etkilenen vatandaşlara yardım etti. İş makineleriyle sel sularının sürüklediği toprak, taş ve ağaç dalları temizlenmeye çalışıldı.

Elmalı İlçe Müftüsü Dr. Fahrettin Bektaşoğlu, selden etkilenen bölgeleri ziyaret ederek, vatandaşlardan bilgi aldı. İlçe Müftüsü Bektaşoğlu: “Büyük üzüntü yaşıyoruz. Hemşerilerimizin zararı çok ancak tek tesellimiz can kaybının olmaması. Doğal bir afet yaşadık. Vatandaşlarımıza geçmiş olsun. Bu olaylar bizim için bir imtihandır, sabır sabretmeliyiz, ancak gerekli tedbirleri de almalıyız. Devletimizde her türlü desteği verecektir. Gördüğüm kadarıyla Elmalı Belediyesi ile Antalya Büyükşehir Belediyesi gerekli çalışmaları yapmışlar ve yapmaya da devam etmektedirler." dedi. Ziyaret sonrasında Salur Mahallesi camiinde İkindi namazını müteakip Kur’an-ı kerim okunarak bir daha bu ve benzeri felaketlerin yaşanmaması için dua edildi. 

Son olarak felaketten etkilenen Karaköy Mahallesi Camii İmam-Hatibi Mustafa ALTUĞ'u ziyaret eden Müftü Bektaşoğlu, kendilerine geçmiş olsun dileklerinde bulundu ve caminin durumu hakkında bilgi aldı. 

Kaynak: Diyanet Haber
banner242
Yorumlar (1)
MURTAZA 3 yıl önce
Müftümüzde Allah razı olsun. Her zaman halk ve personeli ile iç içe olmuştur ve olmaya da devam etmektedir.
Günün Anketi Tümü
Sitemizde en çok hangi haberler ilginizi çekiyor?