banner250

banner246

En Özel Kafile Dualarla, Çiçeklerle Uğurlandı

Diyanet İşleri Başkanlığı'nın organizasyonuyla Hac farizasını yerine getirmek üzere Türkiye’den Suudi Arabistan'a gidecek ilk hacı kafilesi, dualarla, gözyaşı ve çiçeklerle uğurlandı

Antalya Müftülüğü 20.07.2018, 09:13
En Özel Kafile Dualarla, Çiçeklerle Uğurlandı
© Diyanet Haber

İlk hac kafilesi için Antalya Havalimanı Dış Hatlar 2 Terminali'nde Antalya İl Müftülüğü tarafından uğurlama töreni düzenlendi. Düzenlenen uğurlama törenine, Antalya İl Müftüsü Osman Artan, Müftü Yardımcıları Mustafa Aydın, Mustafa Şimşek, İl Müftü Yardımcısı aynı zamanda uğurlanan Kafilenin Başkanı Osman Demirel, Antalya İl Müftülüğü Hac ve Umre Şube Müdürü Veli Tepe ve uğurlama ekibi ile 171 hacı adayının yanı sıra yakınları ile vatandaşlar katıldı.

Uğurlama programında hacı adayları ve yakınlarına hitaben bir konuşma yapan Antalya İl Müftüsü Osman Artan şunları söyledi; “Çok değerli Hacı adaylarımız ve hacı adaylarımızın yakınları, Beytullah'a yapılacak olan yolculuğun ilk ayağını buradan başlatıyoruz. Bizler hepinize hayırlı yolculuklar diliyoruz.” Diyanet İşleri Başkanlığı organizasyonunda Türkiye'den Suudi Arabistan'a uğurlanan ilk hac kafilesi Antalya’mızın bu kafilesidir. Bu kafile çok özel bir kafiledir. Bu kafilemizin içinde Zeytin Dalı Harekâtında Şehit olan Piyade Üsteğmen Oğuz Kaan Usta'nın bizlere emaneti annesi, babası, eşi ve küçük kızı var. Diğer şehit aileleri, Gaziler ve yakınları var. Bu sebepten bu kafilemiz bizim için çok özeldir. Mevla’m nasip ederse sabahın ilk ışıklarıyla bu hacı adaylarımız İnşallah Medine'ye Peygamberimize misafir olarak gitmiş olacaklar. Hacı adaylarımızdan bizler de bir şeyler istiyoruz. İlimizi, ülkemizi temsilen Suudi Arabistan'ın Medine şehrine Peygamberimizin yanına gittiklerinde bizlerden de selam götürmelerini, Beytullah’a vardıklarında, bizler için, ülkemiz için, ülkemizin birlik ve beraberliği için, ülkemiz semalarından ezanların dinmemesi, bayrağımızın inmemesi için, hepimiz için dualar etmelerini istiyoruz” diyerek hayırla gidip gelmeleri için dua ederek konuşmasını tamamladı.

Yapılan konuşma ve duanın akabinde İl Müftüsü Artan ve Müftü Yardımcıları hacı adayları ve yakınlarına çiçek dağıtarak tek tek vedalaştılar. İl Müftüsü Osman ARTAN ve Müftü Yardımcıları Zeytin Dalı Harekâtında Şehit olan Piyade Üsteğmen Oğuz Kaan Usta'nın annesi, babası, eşi ve küçük kızı, diğer şehit yakınları ve gazilerimiz ile özel olarak ilgilenerek binecekleri uçağa giden son kapıya kadar onları uğurladı.

Kaynak: Diyanet Haber
Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Sitemizde en çok hangi haberler ilginizi çekiyor?