banner324

banner319

Antalya şehidini dualarla uğurladı

banner265

Pençe-Kilit Operasyonu bölgesinde şehit olan Piyade Teğmen Abdulkadir Güler, memleketi Antalya'da ebediyete uğurlandı.

Antalya Müftülüğü 26.05.2022, 11:29
Antalya şehidini dualarla uğurladı
© DİHA

Pençe-Kilit Operasyonu bölgesinde teröristlerle çıkan çatışmada şehit düşen Piyade Teğmen Abdulkadir Güler'in cenazesi memleketi Antalya'da toprağa verildi.

Akdeniz Üniversitesi Camii'nde düzenlenen cenaze törenine Antalya Valisi Ersin Yazıcı, Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Serdar Çam, Antalya Garnizon Komutanı Piyade Albay Erdal Köse, İl Jandarma Komutanı Tuğgeneral Yavuz Özfidan, Antalya İl Müftüsü Nazif Fethi Yalçınkaya, şehidin ailesi, siyasiler ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Şehidin cenaze namazını kıldıran İl Müftüsü Yalçınkaya, şehitlik mertebesinin önemine işaret ederek şunları söyledi:

"Pençe-Kilit Operasyonunda 4 arkadaşı ile birlikte vatanımızın bölünmez bütünlüğü, milletimizin huzur ve güvenliği için en değerli varlığını, canını feda eden, bir gül bahçesine girercesine şehadet şerbetini içen kahraman şehidimiz PiyadeTeğmen Abdulkadir Güler'e bugün son görevimizi yerine getiriyoruz. Kahraman şehitlerimizin mekanları cennet, makamları ali, ruhları şad olsun. Rabbim rahmetiyle muamele eylesin. Yaralanan mehmetçiklerimize Rabbim Eş-Şafi ismi tecellisiyle şifa ihsan eylesin. Pençe-Kilit Harekatı'nda görev alan mehmetçiklerimizin kalplerine cesaret, metanet ve sekinet, bileklerine güç ve kuvvet versin. Düşmanlarımızın yüreklerine korku salsın, onların birliklerini dağıtsın. Şehidimiz sayesinde birliğimizi, beraberliğimizi ve dayanışmamızı daim eylesin. Aziz milletimizin başı sağolsun."

Namazın ardından askerlerin omzuna alınan şehit Güler'in naaşı, tekbirler eşliğinde cenaze aracına taşındı.

Şehit Piyade Teğmen Abdulkadir Güler'in cenazesi Uncalı Mezarlığı'ndaki Garnizon Şehitliği'ne defnedildi.

Kaynak: Diyanet Haber
banner276
Yorumlar (0)