banner250

Ahmetler Camii düzenlenen törenle ibadete açıldı

Antalya Muratpaşa’da yapımı tamamlanan Ahmetler Camii, dualarla ibadete açıldı.

Antalya Müftülüğü 05.03.2021, 23:19
Ahmetler Camii düzenlenen törenle ibadete açıldı
© Diyanet Haber

Üçgen Mahallesi Şarampol Caddesi’nde yapımı tamamlanan Ahmetler Camii'nin açılışı için tören düzenlendi. 

Koronavirüs tedbirleri eşliğinde düzenlenen açılış töreninde konuşan Vali Ersin Yazıcı; “Yine güzel bir hayrın açılışında bir aradayız. Antalyalı hayırseverler eğitimde oldukları kadar farklı alanlardaki hayırlarıyla da göz dolduruyorlar. Ancak gönlü güzel insanlar böyle işleri yapabilir. Allah sayılarını arttırsın. Allah hayırlarını kabul etsin. Yapımında emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.” dedi.

Konuşmasına İstiklal Marşının bu ezanlar ki şehadetleri dinin temeli ebedi yurdumun üstünde benim inlemeli mısralarıyla devam eden Vali Yazıcı, “Allah İslam Yurdu olan Antalya’nın üzerinden ezanları eksik etmesin. Camimiz mahallemize ve milletimize hayırlı ve uğurlu olsun.” ifadelerini kaydetti.

Üçgen Mahallesinde uzun yıllardır vatandaşların bir caminin ibadete açılması noktasında taleplerinin olduğunu hatırlatarak caminin inşa süreci hakkında bilgilendirmede bulunan emekli İl Müftüsü Osman Artan, caminin inşaatının her aşamasını görevde iken yakından takip ettiğini ve ibadete açılmasının sevincini yaşadığını belirtti.

Konuşmaların ardından İl Müftü Vekili Osman Demirel tarafından yapılan dua ile Ahmetler Camii ibadete açılarak ilk Cuma namazı kılındı. 

Kaynak: Diyanet Haber
Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Sitemizde en çok hangi haberler ilginizi çekiyor?