banner199

banner103

4-6 yaş öğrencilerinden Afrika’ya "bir damla hayat"

Antalya Serik İlçe Müftülüğüne bağlı 4-6 yaş grubu Kur’an kursu öğrencilerinden, Türkiye Diyanet Vakfının “Bir Damla Hayat ” su kuyusu kampanyasına destek geldi.

Antalya Müftülüğü 13.03.2020, 17:01
4-6 yaş öğrencilerinden Afrika’ya "bir damla hayat"
© Diyanet Haber
banner200

Serik İlçe Müftülüğüne bağlı 4-6 yaş grubu Kur’an kurslarında eğitim gören öğrenciler, Türkiye Diyanet Vakfının “Bir Damla Hayatsu kuyusu kampanyasına destek verdi.

Yurt içi ve yurt dışında çok sayıda hayrî faaliyet yürüten Türkiye Diyanet Vakfı, suya hasret olan yerlerde açtığı kuyularla insanlığa umut oluyor.

Çorak topraklarda yaşayanlara "bir damla hayat" olabilmek için Serik İlçe Müftülüğüne bağlı 4-6 yaş grubu Kur’an kursu öğrencileri de kumbaralarında biriktirdikleri harçlıklarını Türkiye Diyanet Vakfının “Bir Damla Hayat”  su kuyusu kampanyasına bağışladılar.

Minikler, harçlıklarından biriktirdikleri 6 bin 450 TL’yi, İlçe Müftüsü ve TDV Serik Şubesi Başkanı İbrahim Keser’e teslim ettiler.

İlçe Müftülüğünde düzenlenen teslim törenine katılan Kaymakam Mehmet Kurdoğlu; "Böyle anlamlı bir bağışın Kur'an kursu öğrencileri tarafından yapılması ve çocukların yardım duygusunun geliştirilmesi çok sevindirici." değerlendirmesinde bulundu.
 

Kaynak: Diyanet Haber
Yorumlar (0)