banner203

banner222

4-6 yaş Kur’an kursları geleceğimiz adına önemlidir

Antalya Alanya İlçe Müftülüğünce yapımı tamamlanan Hacı Baba Camii Zühre Dere 4-6 Yaş Grubu Kur’an Kursu dualarla hizmete açıldı.

Antalya Müftülüğü 15.11.2020, 16:30
4-6 yaş Kur’an kursları geleceğimiz adına önemlidir
© Diyanet Haber

Alanya Müftülüğü koordinesinde yapımı tamamlanan Hacı Baba Camii Zühre Dere 4-6 Yaş Grubu Kur’an Kursu dualarla açıldı.

Kursun açılışı dolayısıyla düzenlenen törende konuşan İlçe Müftüsü Dr. İhsan İlhan, "Diyanet İşleri Başkanlığımızın ve Alanya Müftülüğümüzün yapmış olduğu çalışmalar içerisinde Kur’an-ı Kerim eğitimi önemli bir yer tutmaktadır. Özellikle 4-6 yaş Kur’an kursu eğitimlerini çok önemsiyoruz. Elimizden geldiği kadar her mahallemizde 4-6 yaş grubu Kur’an kursu açmaya gayret ediyoruz. Bu konuda bize destek veren hayır sahiplerinden Rabbim razı olsun." dedi.

"4-6 yaş grubu Kur’an kurslarımız annelerin kuran kursuna gelmelerine vesile oluyor"

Kursun daha önce ihtiyaç odaklı olarak eğitim verdiğini, bundan sonraki süreçte hem ihtiyaç odaklı eğitime devam edileceğini hem de 4-6 yaş grubu öğrencilere yönelik eğitim verileceğini belirten İlçe Müftüsü İlhan, "4-6 yaş grubu Kur’an kurslarımız aynı zamanda genç annelerin Kur'an kursuna gelmelerine de vesile oluyor. Çocuğuna bakan, çocuğuyla meşgul olan annenin genellikle evinden çıkma durumu olmuyor. Böyle bir eğitim ortamı olduğunda kendisi de Kur’an-ı Kerim öğreniyor, Kur’an-ı Kerim okumasını biliyorsa tecvit öğrenerek okumasını daha da geliştiriyor." ifadelerini kullandı.

"4-6 yaş Kur’an kursu eğitimi geleceğimiz için çok önemli"

Dr. İlhan konuşmasını şöyle sürdürdü:

"4-6 yaş Kur’an kursu eğitimi bizim için, anne babalar için, geleceğimiz için çok önemli. Çünkü ağaç yaşken eğilir. İşte yavrularımızın bu dönemlerinde onlara güzel duyguları, Allah ve peygamber inancını, peygamber sevgisini, Kur’an sevdasını, her türlü güzeli, ahlaki özellikleri onların güzel kalplerine yerleştirmek her anne babanın ve eğitimcinin özellikle de bizim hedefimiz.

"Derdimiz insanlara Kur’an-ı Kerim'i en güzel şekilde öğretmek"

Kur’an kursumuzun açıldığını mahallemize duyuralım ve anne babalar olarak bizler de mutlaka Kur’an-ı Kerim eğitimi almaya gayret edelim. Biz tamamen Allah’ın dinini anlatma ve öğretme prensibiyle hareket eden bir kurumuz. Bizim derdimiz insanlara Kur’an-ı Kerim'i en güzel bir şekilde öğretmek, O’nun emir ve hükümlerini insanlara anlatmak ve bu şekilde toplumumuzu dindar bir toplum olarak yetiştirmektir. Bizim derdimiz insanların helali haramı tanımaları, hakkı hukuku bilmeleri, komşuluk haklarına riayet etmeleridir. Kur’an kursuna gelen bir kişinin Kur’an kursuna geldiği belli olacak. Komşuluk ilişkilerinde, insanlarla olan münasebetlerinde Peygamber ahlakını, Kur’an-ı Kerim’in öngördüğü prensipleri ortaya koyacak. 'Komşusu razı olmayan bir kimse cennete giremez' prensibiyle hareket edecek. İyi bir komşu, iyi bir eş, iyi bir anne, iyi bir baba hasılı iyi bir insan, iyi bir vatandaş olmayı kendisine ilke edinecek. Bizim derdimiz budur."

Konuşmaların ardından yapılan dua ile "Hacı Baba Camii Zühre Dere 4-6 Yaş Grubu Kur’an Kursu" hizmete açıldı.

Kaynak: Diyanet Haber
banner220
Yorumlar (0)