banner258

banner250

“Yemen’deki kardeşlerimize”

Ankara Keçiören Müftülüğüne bağlı Subayevleri Aksa 4-6 Yaş Kur’an Kursu öğrencileri, “Yemen’deki kardeşlerimize” diyerek topladıkları parayı ilçe müftülüğüne teslim ettiler.

Ankara Müftülüğü 18.01.2019, 15:07
“Yemen’deki kardeşlerimize”
© Diyanet Haber

Keçiören Müftülüğüne bağlı Subayevleri Aksa 4-6 Yaş Kur’an Kursu öğrencileri, Yemen’deki kardeşlerimize” diyerek harçlıklarını bir araya getirdiler.

Kur’an kursu öğreticileriyle birlikte Keçiören Müftüsü Mehmet Şahin’i ziyaret eden öğrenciler, harçlıklarıyla biriktirdikleri 400,00 TL’yi Yemenli arkadaşlarına ulaştırmak üzere Müftü Şahin’e teslim ettiler.

Müftü Şahin’in “Parayı kimin için topladınız?” sorusuna minik öğrenciler “Yemen’deki kardeşlerimize topladık.” cevabını verdiler.

İlçe Müftüsü Mehmet Şahin çocuklara ve onları yetiştiren velileri ile Kur’an kursu öğreticilerine teşekkür etti.

Öte yandan Keçiören Müftülüğü Kevser Kur’an Kursu öğreticileri ve öğrencileri, Yemen için topladıkları 2.100,00 TL’yi Keçiören Müftüsü Mehmet Şahin’e teslim ettiler.

Müftü Şahin Kur’an kursu öğreticileri ve öğrencilerine teşekkür ederek merhamet duygusunun diğer güzel hasletler gibi Müslümanların olmazsa olmaz hasletlerinden olduğunu söyledi.

Kaynak: Diyanet Haber
banner237
Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Sitemizde en çok hangi haberler ilginizi çekiyor?