banner250

banner203

Sincan Temelli Diyanet Gençlik Merkezi açıldı

Diyanet İşleri Başkanlığının gençlere yönelik çalışmaları arasında yer alan “Gençlik Merkezleri”ne Ankara'da bir yenisi daha eklendi.         

Ankara Müftülüğü 18.02.2020, 10:14
Sincan Temelli Diyanet Gençlik Merkezi açıldı
© Diyanet Haber

Sincan’da gençlerin zamanlarını dini, sosyal, kültürel ve sanatsal faaliyetlerle değerlendirmelerini sağlamak ve akranlarıyla bir araya gelmelerini temin etmek amacıyla faaliyet gösteren “Diyanet Gençlik Merkezleri”ne bir yenisi daha eklendi.

“Sincan Temelli Diyanet Gençlik Merkezi” açılışında gençlerle bire bir araya gelen İlçe Müftüsü Mevlüt Topçu, gençlerin aktivitelerine eşlik ederek sevinçlerini paylaştı. Topçu, Diyanet gençlik merkezinin açılmasına öncülük eden din görevlileri, dernek yetkilileri ve Temelli halkına teşekkür etti.

Müftü Topçu, "Gençlik ve aile yapısı; hayatımız boyunca önem vermemiz gereken konular arasında olmalı. Aile ve gençliğimiz sağlam olmazsa gelecek adına bir şey beklemek ipe un sermek gibidir. Dolayısıyla gençlerimize yönelik birçok projeler yaptık yapmaya devam ediyoruz. Diyanet İşleri Başkanlığımızın ve Müftülüklerimizin koordinesinde devam eden “Gençliğe Değer” projesi bunlardan biridir. İnşallah birlik ve beraberlik içerisinde veli, hoca, genç işbirliği içerisinde bunları hayata geçirmek nasip olur. İlçe müftülüğümüze bağlı olan ve hocalarımızın kontrolünde işlevini sürdürecek olan Diyanet Gençlik Merkezlerimizde yetişen milli ve manevi duygularla yoğrulmuş gençlerimiz, hem ailelerine hem ülkemize hem de milletimize hayırlı birer evlat olurlar inşallah." dedi.

Kaynak: Diyanet Haber
banner242
Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Sitemizde en çok hangi haberler ilginizi çekiyor?