banner250

banner255

On Kıta Bir Vatan, İlelebet İstiklal

Ankara Keçiören İlçe Müftülüğü, “On Kıta Bir Vatan, İlelebet İstiklal” konulu resim ve kompozisyon yarışması düzenledi.

Ankara Müftülüğü 12.03.2021, 14:58
On Kıta Bir Vatan, İlelebet İstiklal
© Diyanet Haber

Diyanet İşleri Başkanlığı, İstiklal Marşı’nın kabulünün 100. yıl dönümü etkinlikleri kapsamında, İstiklal Marşı ve Mehmet Akif Ersoy’un gençler tarafından daha iyi anlaşılmasını sağlamak amacıyla; "On Kıta Bir Vatan, İlelebet İstiklal" konulu resim ve kompozisyon yarışması düzenledi.

İl ve ilçe müftülükleri koordinesinde düzenlenen yarışmalarda gençler, resim ve kompozisyonları ile İstiklal şairi Akif'i andı.

Bu kapsamda Keçiören İlçe Müftülüğünce düzenlenen yarışmada dereceye girenler ödüllendirildi.

Keçiören Müftülüğünde düzenlenen ödül töreninde konuşan İlçe Müftüsü Mehmet Şahin, "Diyanet İşleri Başkanlığımız, son yıllarda genç nesillerin milli ve manevi değerlerle yetişmesini sağlamak için çok önemli ve ciddi projelere imza atıyor. Gençliğe değer verilmesi noktasında her bir personele önemli sorumluluk yüklüyor. Milletimiz ve memleketimizin yeni yetişen nesilden çok büyük beklentileri var. İnşallah bizler de Müftülük olarak bu neslin yetişmesine katkı sunmaya devam edeceğiz. Yarışmaya ilgi gösteren bütün gençleri tebrik ediyorum. Müftülük hizmetlerinde yanımızda olmanızı önemsiyor, başarı ve muvaffakiyetler diliyorum." dedi.

İlçe Müftüsü Şahin, yarışmada dereceye giren öğrencilere ödüllerini takdim etti.

Komisyon üyelerinin değerlendirmesi sonucunda kompozisyon alanında Eyüp Mithat Açıkgöz birinci olurken resim dalında Nehir Mert birinci, Nisanur Kuzucu ikinci, Ebubekir Çelik ise üçüncü oldu.

Kaynak: Diyanet Haber
banner242
Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Sitemizde en çok hangi haberler ilginizi çekiyor?