banner199

banner103

Okul Yolu İyilik Dolu

Ankara Sincan İlçe Müftülüğü ile Türkiye Diyanet Vakfı Sincan Şubesi iş birliğinde hazırlanan “Okul Yolu İyilik Dolu” projesi kapsamında ihtiyaç sahibi öğrenciler yeni eğitim öğretim yılı açılışında unutulmadı.

Ankara Müftülüğü 11.09.2019, 14:36
Okul Yolu İyilik Dolu
© Diyanet Haber
banner200

Sincan İlçe Müftüsü ve TDV Sincan Şube Başkanı Mevlüt Topçu, “Türkiye Diyanet Vakfı Sincan Şubesi olarak her ay farklı bir temayla "İyilik" çalışması gerçekleştiriyoruz.” dedi.

Müftü Topçu şöyle devam etti:

“Şubat 2019’da; ‘Bir Oyuncak Bir Tebessüm, Bir Çocuk Bir Dünya’ adı altında yetimler ve ihtiyaç sahibi çocuklar için oyuncak kampanyası başlattık. Mart 2019’da; 'İyilik Sofrasına Bir Tabak da Sen Koy' sloganı ile ihtiyaç sahibi aileler için mutfak eşyası kampanyası düzenledik. Nisan ayında, ‘İyilik Senin Kanında Var’ diyerek kök hücre bağış kampanyasını hayata geçirdik. Mayıs 2019’da, ‘İftara Menüde İyilik Var’ dedik ve ihtiyaç sahibi aileler için iftar sofraları kurduk. Haziran’da yetimler ve ihtiyaç sahibi aileler için ev tekstili yardım kampanyası düzenledik. Temmuz 2019’da; ‘Bayramlıklar Giyilsin, Çocuklar Sevinsin’ sloganıyla yetim ve ihtiyaç sahibi çocuklar için bayramlık kıyafet kampanyası yaptık. Ve işte bugün Okul Yolu İyilik Doludiyerek yetim ve ihtiyaç sahibi öğrencilere kırtasiye yardımı kampanyasını hayata geçiriyoruz. İhtiyaç sahibi öğrencilerimizi sevindiriyoruz. Hayırseverlerden toplanan kırtasiye setleri, Yardım Koordinasyon Merkezi’nde toplanarak yetim ve ihtiyaç sahibi öğrencilere hediye ediliyor. İyilik kampanyalarımızda emeği geçen tüm hayır sahiplerimize ve Vakıf gönüllülerimize çok teşekkür ediyorum Allah hayırlarını kabul etsin.”

Kaynak: Diyanet Haber
Yorumlar (0)