banner250

banner246

Müftülük Arapça kursu düzenledi

Ankara Keçiören Müftülüğünce personele yönelik açılan Arapça kursuna katılan Kur’an kursu öğreticilerine, düzenlenen törenle belgeleri verildi.

Ankara Müftülüğü 18.04.2019, 16:42
Müftülük Arapça kursu düzenledi
© Diyanet Haber

Keçiören İlçe Müftülüğü Kur’an kursu öğreticilerine yönelik Arapça kursu düzenledi.

Kursa katılan personele belgelerini takdim etmek amacıyla, Neşet Ertaş Sanat ve Gösteri Merkezi’nde bir program düzenlendi.

Belge töreninde konuşan İlçe Müftüsü Mehmet Şahin şunları kaydetti:

“Arapça öğrenmek; yüce Kitabımız Kur’an-ı Kerim’i anlamaya çalışmanın ilk adımıdır. Bildiğiniz gibi bir dil başka bir dile tam olarak çevrilemediği için dili kendi içinde idrak etmek büyük önem taşımaktadır. Bu amaçla Kur’an’ın dilini öğrenmek, Yüce Allah’ın muhataplarına anlatmak istediği nihayetsiz ilimleri kendi öz manalarını kavramakla mümkündür. Özellikle siz Kur’an öğreticilerinin öncelikli olarak Arapça öğrenme gayretiniz, bu doğrultuda takdire şayan bir davranıştır. Herhangi bir çalışmada sebat edip çalışmaya devam etmek, o çalışmanın amacına ulaşması için önce gelen esastır. Bütün bu unsurlar, Kur’an’ı kavrayıp anlatmaya hazır, doğru eğitim almış Kur’an kursu öğreticilerinin yetişmesine vesile olacaktır. Sizlerin verdiği Kur’an eğitimiyle çocuklar ve yetişkinler topluma güzel ahlaklı bireyler olarak hizmet edecektir.”

Ana Kadın Camii’nde Sabah Namazı Buluşması

Öte yandan Keçiören Müftülüğü Ana Kadın Camii’nde Sabah Namazı Buluşması düzenledi.

Programda, Kur’an-ı Kerim öğrenen camii cemaatine katılım belgeleri verildi.

Kaynak: Diyanet Haber
Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Sitemizde en çok hangi haberler ilginizi çekiyor?