banner268

banner250

Müftü Şahin: Gençlerimize İslami şuur verilmeli

banner265

Ankara Keçiören İlçe Müftülüğü, “Gençliğe Değer” projesi kapsamında düzenlenen etkinliklere katılım sağlayan gençleri ödüllendirdi.

Ankara Müftülüğü 18.11.2021, 16:54
Müftü Şahin: Gençlerimize İslami şuur verilmeli
© DİHA

Diyanet İşleri Başkanlığı, gençlerin milli ve manevi değerlerine bağlı olarak yetişmelerine katkı sağlamak ve gençlere destek olmak amacıyla her bir din görevlisinin en az 10 gence ulaşmasını temin etmek üzere “Gençliğe Değer” isimli projeyi hayata geçirmişti.

Proje kapsamında il ve ilçe müftülüklerince organize edilen programlara yüzlerce genç katıldı.

Gençlere yönelik etkinliklere ev sahipliği yapan adreslerden biri de Ankara Keçiören İlçe Müftülüğüne bağlı Toki Bediüzzaman Camii oldu.

"Gençliğe Değer" projesi kapsamında din görevlileri rehberliğinde camide Haydi Çocuklar Namaza sloganıyla beş yıldır aralıksız devam eden ilmi ve sosyal etkinliklerle yüzlerce gence ulaşıldı.

Etkinlik kapsamında Ekim ayı boyunca camiye gelen 105 çocuk ödüllendirildi.

Ödül Takdim Töreni'nde konuşan İlçe Müftüsü Mehmet Şahin, "İslam davasının şuurlu Müslümanlara ihtiyaç duyduğunu" belirterek "küçük yaşlarda iken İslami şuurun gençlere verilmesi gerektiğini" söyledi.

Gençlerin Kur'an-ı Kerim tilavet edip ilahiler seslendirdiği program, yapılan duanın ardından hediye takdimi ile sona erdi.

Kaynak: Diyanet Haber
banner242
Yorumlar (0)