banner203

banner222

Keçiören Müftülüğü İdlib’li çocuklara umut oldu

Ankara Keçiören İlçe Müftülüğü, Mevlid-i Nebi Haftası etkinlikleri kapsamında Türkiye Diyanet Vakfı Keçiören Şubesi işbirliğiyle İdlib’li çocuklar için yardım kampanyası başlattı.

Ankara Müftülüğü 28.10.2020, 21:12
Keçiören Müftülüğü İdlib’li çocuklara umut oldu
© Diyanet Haber

Keçiören İlçe Müftülüğü, Türkiye Diyanet Vakfı Keçiören Şubesi işbirliğinde İdlib' deki savaş mağduru çocukların eğitimine destek olmak, hayata tutulmalarını sağlamak, yüzlerini bir nebze de olsun güldürmek amacıyla bir yardım kampanyası başlattı.

Kısa sürede büyük destek gören kampanya kapsamında toplanan yardımlar, İdlib’ li çocuklara ulaştırılmak üzere Türkiye Diyanet Vakfı Genel Merkezine gönderildi.

Uğurlama töreninde konuşan İlçe Müftüsü Mehmet Şahin, “Savaş mağduru çocuklar, mazlum ve mahzun coğrafyada zor şartlarda hayatlarını idame ettiriyorlar. Diyanet İşleri Başkanlığımızın öncülüğünde asırlardır aynı coğrafyada birlikte yaşadığımız Suriyeli kardeşlerimizin çocuklarına savaşın acılarını unutturmak, masum yüzlerini soldurmamak için yürüttüğümüz bu kampanyaya destek olan bütün hocalarımıza çok teşekkür ediyorum. Bu anlamlı katkılarınız için hepinizi tebrik ediyorum. Yüreğinizdeki bu yardım duygusunun hiçbir zaman eksilmemesini Rabbimden diliyorum.” dedi.

Kaynak: Diyanet Haber
banner224
Yorumlar (0)