banner297

banner319

Kadın din görevlileri Kur'an'ı güzel okumak için yarıştı

banner265

Diyanet İşleri Başkanlığınca "2022 Yılı Camiler ve Din Görevlileri Haftası" etkinlikleri kapsamında düzenlenen "Kur'an-ı Kerim'i Güzel Okuma Yarışması"nın Ankara elemeleri gerçekleştirildi.

Ankara Müftülüğü 10.05.2022, 12:32
Kadın din görevlileri Kur'an'ı güzel okumak için yarıştı
© DİHA

Diyanet İşleri Başkanlığı, "2022 Yılı Camiler ve Din Görevlileri Haftası" etkinlikleri kapsamında din görevlilerine yönelik çeşitli yarışmalar düzenliyor.

Yarışmalar kapsamında ilçe, il ve bölge elemeleri gerçekleştiriliyor.

Bu kapsamda Ankara İl Müftülüğü, "Kur'an-ı Kerim'i Güzel Okuma Yarışması"nın elemelerini tamamladı.

Kadın din görevlileri arasında gerçekleştirilen yarışmalarda Altındağ Müftülüğü Güneşevler Kız Kur’an Kursu Öğreticisi Özge Köksal birinci olurken Kahramankazan Müftülüğü Şehitler Kız Kur’an Kursu Öğreticisi Kamer Yılmaz ikinci, Sincan Müftülüğü Emir Sultan Kız Kur’an Kursu Öğreticisi  Nalan Lekesiz ise üçüncü oldu.

Yarışmada dereceye giren din görevlileri ödüllerini İl Müftüsü Dr. Yusuf Doğan’dan aldı.

Din görevlilerini tebrik eden Müftü Doğan, "Güzel Kur’an-ı Kerim okumak, çok güzel bir meziyet olmakla beraber çok özel de bir lütuf yüce Allah tarafından.Tilavet-ül Kur’an, Hıfz-ul Kur’an, Fehm-ül Kur’an, Amel-ül Kur’an, Neşr-ül Kur’an. Güzel tilavet ettiğiniz yüce kitabımız Kur’an-ı Kerim'i içindeki hakikatlerle birlikte muhafaza etme, anlama ve onunla samimi bir şekilde amel etme ve onun yayılması için cehd ve gayret göstermenizi de temenni ediyor, elde ettiğiniz başarıdan dolayı hepinizi ayrı ayrı tebrik ediyorum." dedi.

Kaynak: Diyanet Haber
banner237
Yorumlar (1)
Abdullah Efendi 2 hafta önce
MaşAllah Hocalarımıza başarılar diliyor,tebrik ediyorum