banner250

banner255

Hafızlık tespit sınavları tedbirler eşliğinde sürüyor

Diyanet İşleri Başkanlığı koordinesinde 74 ilde gerçekleştirilen "2021 Yılı I. Dönem Hafızlık Tespit Sınavı" koronavirüs tedbirleri eşliğinde devam ediyor.

Ankara Müftülüğü 16.03.2021, 10:46
Hafızlık tespit sınavları tedbirler eşliğinde sürüyor
© Diyanet Haber

Diyanet İşleri Başkanlığına bağlı Kur'an kurslarında veya kendi imkânlarıyla hafızlığını tamamlayan adaylara uygulanan "2021 Yılı I. Dönem Hafızlık Tespit Sınavı", 74 ilde koronavirüs tedbirleri eşliğinde sürüyor.

Sınavlar 19 Mart 2021 tarihine kadar devam edecek.

Diyanet İşleri Başkanlığı Eğitim Hizmetleri Genel Müdürlüğünce önceki yıllarda sadece belirlenen illerde gerçekleştirilen Hafızlık Tespit Sınavı, bu yıl koronavirüs tedbirleri kapsamında 74 ile yayıldı.

Başkanlık koordinesinde 74 il müftülüğünde ve 84 komisyon marifetiyle gerçekleştirilen sınavlara; 4 bin 63 erkek, 2 bin 966 kadın olmak üzere toplam 7 bin 29 kişi müracaat etti.

Diyanet İşleri Başkanlığınca belirlenen komisyon tarafından sözlü/mülakat şeklinde gerçekleştirilen Hafızlık Tespit Sınavı’nın yapıldığı illerden biri de Ankara oldu.

Ankara İl ve ilçelerinde bulunan Kur’an kurslarında hafızlık eğitimi alan 208 erkek, 135 kadın olmak üzere toplam 343 hafız adayının katıldığı sınavda, 70 ve üzeri puan alan adaylar başarılı kabul edilerek "Hafızlık Belgesi" almaya hak kazanacak.

Sınavda başarılı olan adayların hafızlık belgeleri, eğitim gördükleri Kur'an kursunun bağlı olduğu müftülüğe, hafızlığını kendi imkânlarıyla tamamlayan ve dışarıdan sınava katılanların belgeleri ise başvuru esnasında belirttikleri müftülüklere gönderilecek.

Kaynak: Diyanet Haber
banner242
Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Sitemizde en çok hangi haberler ilginizi çekiyor?