banner250

banner203

Gençlik Hizmetleri Çalıştayı düzenlendi

Ankara Kahramankazan İlçe Müftülüğü, personele yönelik “Gençlik Hizmetleri Çalıştayı” düzenledi.

Ankara Müftülüğü 13.03.2021, 23:40
Gençlik Hizmetleri Çalıştayı düzenlendi
© Diyanet Haber

Diyanet İşleri Başkanlığı rehberliğinde yürütülen gençlik faaliyetlerini daha etkin ve verimli hale getirmek amacıyla Kahramankazan Müftülüğünce "Gençlik Hizmetleri Çalıştayı" düzenlendi.

Koronavirüs tedbirlerine riayet edilerek düzenlenen çalıştaya İl ve ilçe gençlik koordinatörleri katıldı.

Kur’an-ı Kerim tilavetiyle başlayan program, İlçe Müftüsü Durmuş Ali Çakır’ın açış konuşmasıyla devam etti.

Sonrasında kürsüye davet edilen Ankara İl Müftüsü Dr. Yusuf Doğan, "İnsan ömrünün en değerli zaman dilimi olan gençliğin hafızlıkla taçlandırılması ayrı bir önem arz ediyor." dedi.

Müftü Doğan gençliğin ve gençlerin önemine dikkat çeken konuşmasını şöyle sürdürdü:

"Hepsi birer yıldız olan sahabe efendilerimizin, kendilerine has kendilerine özgü hayran olduğumuz muhteşem özellikleri vardır. Hz. Ömer (r.a.) halife olduğu dönemde, bir gün mecliste bulunanlar, 'Dua etseniz Allah'tan ne istersiniz?' diye sordular. Hz. Ömer (r.a.); 'Üç şey isterim; Ubeyde Bin Cerrah, Muaz Bin Cebel ve Huzeyfe Bin Yeman.' dedi. Hz. Ömer, Peygamber Efendimizin (s.a.s.) sırdaşı olan genç sahabe Huzeyfe Bin Yeman’a, valilerini sormuştu. Huzeyfe Bin Yeman, isim vermeden münafıklarda bulunan bir takım özelliklerden bahsetti. Hz. Ömer de ondan aldığı bilgilerle, münafık olduğunu tahmin ettiği bir valiyi hemen görevinden azletti. Hz. Huzeyfe (r.a.), Peygamberimize sırdaş, Hz. Ömer'e de yoldaş olmuştu. Sizler de bu anlayış ve basiretle, bazen sırdaş bazen yoldaş olarak bulunduğunuz yerlerde gençlerimize İslam'ın hakikatlerini anlatarak, onların dünyalarını aydınlatan birer yıldız olacaksınız." 
 
 

Kaynak: Diyanet Haber
Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Sitemizde en çok hangi haberler ilginizi çekiyor?