banner250

banner246

"Gelecek, gençlerle gelecek”

Ankara Müftüsü Mehmet Sönmezoğlu, Türkiye Diyanet Vakfı Kocatepe Konferans Salonu'nda, Ankara’da görev yapan gençlik koordinatörleri ile bir araya geldi.

Ankara Müftülüğü 16.11.2018, 12:37
"Gelecek, gençlerle gelecek”
© Diyanet Haber

Ankara Müftülüğü Gençlik Koordinatörleri, Kocatepe'de buluştu

Türkiye Diyanet Vakfı Kocatepe Konferans Salonu'nda düzenlenen programa Ankara MüftüMehmet Sönmezoğlu, İl Müftü Yardımcısı Aynur Yaşar ve il gençlik koordinatörleri katıldı.

Kur’an-ı Kerim tilavetiyle başlayan program, Müftü Yardımcısı Aynur Yaşar’ın açış konuşması ile devam etti.

"Gelecek, gençlerle gelecek”

Daha sonra gençlik koordinatörlerine hitap eden Ankara Müftüsü Mehmet Sönmezoğlu: ““Gelecek, gençlerle gelecek. Ülkemizi her alanda geleceğe taşıyacak olan gençlerimize her anlamda destek olmalıyız. Amacımız akademik başarıyla birlikte değerler eğitiminde de başarılı olmak. “Cami ve Gençlik” algısını ve olgusunu toplumun geneline yerleştirmek, bu sayede doğru din eğitimi almış, ahlaki normlarla donanmış bir gençliğe; kendisine, ailesine, dinine, vatanına ve milletine faydalı gençliğe sahip bir toplumun oluşumuna katkı sağlamaktır.” dedi.

Yaklaşan “Mevlid-i Nebi Haftası” temasının “Peygamberimiz ve Gençlik” olarak belirlendiğini hatırlatarak: 'Andolsun, Allah’ın Resulünde sizin için, Allah’a ve ahiret gününe kavuşmayı uman ve Allah’ı çok zikreden kimseler için güzel bir örnek vardır.' ayetini okuyan Müftü Sönmezoğlu, konuşmasını şu sözlerle sonlandırdı:

"İyilik ve güzelliğin en güzel timsali Hz. Peygamberin (s.a.s.) ibadet ve ahlakla yoğrulmuş hayatını gençlere sunmalıyız." 

Kaynak: Diyanet Haber
banner242
Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Sitemizde en çok hangi haberler ilginizi çekiyor?