banner250

banner203

Elmadağ’dan İdlib’e ‘Sıcak Bir Yuva’

Ankara Elmadağ İlçe Müftülüğü ile Türkiye Diyanet Vakfı Elmadağ Şubesi, İdlib’de savaş mağduru aileler için inşa edilen İyilik Konutları’na 16 adet briket ev bağışladı.

Ankara Müftülüğü 05.03.2021, 23:17
Elmadağ’dan İdlib’e ‘Sıcak Bir Yuva’
© Diyanet Haber

Türkiye Diyanet Vakfı tarafından Suriye’de savaş mağduru aileler için inşa edilen İyilik Konutları’na, toplumun tüm kesimlerinden gelen destek artarak devam ediyor.

Elmadağ İlçe Müftülüğü ile Türkiye Diyanet Vakfı Elmadağ Şubesi iş birliğinde; “Elmadağ’dan İdlib’e Sıcak Bir Yuva” sloganıyla kampanya başlatıldı.

Kampanya kapsamında din görevlileri ve hayırseverlerin desteğiyle 16 adet briket ev bedeli toplandı.

Suriye'nin İdlib bölgesinde zorlu kış şartlarında sıcak bir yuva arayışı içerisinde olan aileler için briket evlerin inşa edilmesine katkı sunmanın huzurunu yaşadıklarını belirten İlçe Müftüsü Faruk Latifoğlu,  “Bir ay gibi kısa bir sürede personelimiz ve hayırsever vatandaşlarımızın desteğiyle 96.000 Türk Lirası bağış toplanmıştır. Böylece İdlip’ te 16 ‘İyilik Konutu’ inşa edilebilecektir. Toplanan yardım tutarı bugün itibariyle TDV Genel Merkez hesabına havale edilmiştir. Bu kapsamda özverili çalışmalarından ötürü din görevlilerimize, yardımlarını esirgemeyen hayırsever vatandaşlarımıza şükranlarımı sunuyorum. Rabbim herkesin hayrını kabul etsin.” dedi.

Kaynak: Diyanet Haber
Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Sitemizde en çok hangi haberler ilginizi çekiyor?