banner250

banner246

Dr. Burhan İşliyen, Keçiören’de din görevlileri ile buluştu

Diyanet İşleri Başkan Yardımcısı Dr. Burhan İşliyen, Keçiören Müftülüğünce "Camiler ve Din Görevlileri Haftası" kapsamında düzenlenen programa katıldı.

Ankara Müftülüğü 10.10.2018, 14:46
Dr. Burhan İşliyen, Keçiören’de din görevlileri ile buluştu
© Diyanet Haber

Keçiören MüftülüğüCamiler ve Din Görevlileri Haftası” kapsamında bir program düzenledi.

Neşet Ertaş Kültür Merkezi’nde düzenlenen programa Diyanet İşleri Başkan Yardımcısı Dr. Burhan İşliyen, Keçiören Müftüsü Mehmet Şahin, müftülük personeli ve din görevlileri katıldı.

Kur’an-ı Kerîm tilaveti ile başlayan program Başkan Yardımcısı Burhan İşliyen’in konferansı ile devam etti.

İşliyen, görevlilerin yaşadığı sıkıntılara değinerek tüm zorluklara rağmen vazifelerini en güzel şekilde yaptıklarını ifade etti. Bununla birlikte, Diyanet İşleri Başkanlığı çalışanları olarak, her zaman aynı azim ve kararlılıkla bütün insanlara ulaşmak ve onları sahipsiz bırakmamak gerektiğini belirtti.

Keçiören Müftüsü Mehmet Şahin ise Keçiören’de yaşayan insanlara ulaşarak onları doğruya sevk edebilmenin İslâmî, ahlâkî, insanî ve medenî bir sorumluluk olduğunu ifade etti. Milletimizin camilere ve Kur’an kurslarına büyük teveccüh gösterdiğini belirten Müftü Şahin, din görevlilerin de onların bu teveccühlerine layık olabilmek adına bıkmadan usanmadan çalışması gerektiğini vurguladı.

Programın sonunda din görevlileri adına Emekli Din Görevlisi Rahmi Yılmaz ve Mustafa Kıran’a, Kur’an kursu öğreticileri adına ise Emekli Kur’an Kursu Öğreticisi Zehra Hasçiçek’e teşekkür belgesi takdim edildi.
 

Kaynak: Diyanet Haber
Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Sitemizde en çok hangi haberler ilginizi çekiyor?