banner258

banner250

Diyanet'in genç gönüllüleri, sokak hayvanlarını unutmuyor

Ankara Pursaklar İlçe Müftülüğü Gençlik Koordinatörlüğü tarafından “Yaradan’a İtaat, Yaratılana Merhamet” sloganıyla “Onlar da Bize Emanet” isimli proje hayata geçirildi.

Ankara Müftülüğü 15.02.2021, 14:13
Diyanet'in genç gönüllüleri, sokak hayvanlarını unutmuyor
© Diyanet Haber

Ankara İl Müftülüğü Gençlik Koordinatörlüğü “Etkinlik Takvimi Projesi” kapsamında Pursaklar İlçe Müftülüğü Gençlik Koordinatörlüğü tarafından “Onlar da Bize Emanet” isimli proje hayata geçirildi.

“Yaradan’a İtaat, Yaratılana Merhamet” sloganıyla yürütülen proje kapsamında kış günlerinde yiyecek bulmakta zorlanan sokak hayvanları  için barınak ve mama kapları hazırlandı.

Cuma hutbesinin konusundan yola çıkarak camide öğrendiklerini hayata geçiren genç gönüllüler; Altınova Diyanet Gençlik Merkezinde gençlik koordinatörleri rehberliğinde hazırladıkları ‘Kuş Evleri’ni cami, park ve müftülük bahçesine yerleştirdi.

Pursaklar İlçe Müftüsü Nihat Sevil ile birlikte Pursaklar Belediyesi Kedi Barınağı’nı ziyaret eden gençler, veterinerlerden sokak hayvanları hakkında bilgi alarak sokak hayvanları için yemleme çalışmasında da bulundu.

Sokak hayvanları için ilçede farkındalık oluşturan projenin din görevlileri ve vatandaşların katılımıyla devam edeceği bildirildi.

Kaynak: Diyanet Haber
banner242
Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Sitemizde en çok hangi haberler ilginizi çekiyor?