banner250

banner246

Din Görevlilerinden TDV Vekâletle Kurban Kesimi Kampanyasına Destek

Ankara’nın Kahramankazan İlçesi Din Görevlileri Derneği, Türkiye Diyanet Vakfı tarafından ‘Kurbanını Paylaş, Kardeşinle Yakınlaş’ sloganıyla başlatılan vekâletle kurban kesim kampanyasına destek vererek kurban bağışında bulundu

Ankara Müftülüğü 16.08.2018, 22:26
Din Görevlilerinden TDV Vekâletle Kurban Kesimi Kampanyasına Destek
© Diyanet Haber

Kahramankazan İlçe Müftüsü Durmuş Ali Çakır, tarafından kampanya bağış makbuzu Kahramankazan Din Görevlileri Derneği Başkanı Durmuş Yiğit’e verildi.

Bağış esnasında konuşan Müftü Çakır: "İslam dininde yapılan ibadetler bir yandan kişiyi Allah’a yaklaştırırken diğer yandan pek çok güzelliği de barındırmaktadır. Kurban ibadeti toplumda kardeşlik, yardımlaşma ve dayanışma ruhunu canlı tutmakta ve bayram yapamayanları bayram sevincine ortak ederek sosyal adaletin gerçekleşmesine önemli derecede katkıda bulunmaktadır. Kurban kurbiyettir, gönülden bağlılık, gönüllerin, duaların birleşmesi, milletçe ve ümmetçe yakınlaşma ve paylaşmadır. Siz Din Görevlileri olarak yaptığınız bu bağışlarla üstlendiğiniz sorumluluğun bilinci ile örnek teşkil ediyor, toplumda farkındalık oluşturuyorsunuz" dedi.

    
 

Kaynak: Diyanet Haber
banner242
Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Sitemizde en çok hangi haberler ilginizi çekiyor?