banner297

banner319

Cumhurbaşkanlığı Külliyesi hafızları ağırladı

banner265

Cumhurbaşkanlığı ve Diyanet İşleri Başkanlığı ortak organizasyonuyla bin 700 hafız, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi Kültür ve Kongre Salonu'nda iftar yaptı.

Ankara Müftülüğü 05.04.2022, 17:45
Cumhurbaşkanlığı Külliyesi hafızları ağırladı
© DİHA

Cumhurbaşkanlığı ve Diyanet İşleri Başkanlığı organizasyonuyla bin 700 hafız Cumhurbaşkanlığı Külliyesi Kültür ve Kongre Salonu'nda iftar programında buluştu.

Kur’an-ı Kerim tilavetiyle başlayan iftar programında konuşan Ankara İl Müftüsü Dr. Yusuf Doğan, “Rahmet ve bereket ayı Ramazan-ı şerifin böylesine güzel bir gününde bizleri bir araya getiren Rabbimize sonsuz şükürler olsun. Sevgili hafızlar; içinde bulunduğumuz nimetlerin kadrini kıymetini çok iyi bilelim. Devletimize ve milletimize hep dua edelim. Rahmet ayının bütün güzelliklerinden en güzel şekilde istifade edelim.” ifadelerini kullandı.

İftar öncesi 15 Temmuz Müzesi'ni ziyaret eden hafızlar, teravih namazını Millet Camii’nde kıldı.

İftar programına İl Müftü Yardımcısı Fazlı Mutlu, İl Müftülüğü Gençlik Hizmetleri Koordinatörü Resul Altuntaş, Keçiören, Pursaklar, Sincan ve Yenimahalle ilçe müftüleri ile ilçe müftülüklerine bağlı hafızlık Kur’an kurslarında öğrenim gören öğrenciler ve kurs hocaları katıldı.

Kaynak: Diyanet Haber
banner279
Yorumlar (0)