banner250

banner203

Bölge birincisi Ankara’dan

Diyanet İşleri Başkanlığınca "2021 Yılı Camiler ve Din Görevlileri Haftası" münasebetiyle ülke genelinde düzenlenen yarışmalarda bölge elemeleri devam ediyor.

Ankara Müftülüğü 26.06.2021, 23:56
Bölge birincisi Ankara’dan
© Diyanet Haber

"2021 Yılı Camiler ve Din Görevlileri Haftası" etkinlikleri çerçevesinde Diyanet İşleri Başkanlığınca imam hatip, müezzin kayyım ve Kur'an kursu öğreticileri arasında çeşitli yarışmalar düzenleniyor.

İllerde yapılan elemelerde birinci olan kadın din görevlilerinin katılımıyla bölge finalleri gerçekleştiriliyor.

Bu kapsamda "Kadın Din Görevlileri Kur’an-ı Kerim’i Güzel Okuma Yarışması 8. Bölge Finali" gerçekleştirildi.

Koronavirüs tedbirleri kapsamında çevrimiçi gerçekleştirilen 8. Bölge Kadın Din Görevlileri Kur’an-ı Kerim’i Güzel Okuma Yarışması'na; Kırıkkale, Çankırı, Karabük, Bolu, Kastamonu, Ankara, Eskişehir, Zonguldak, Düzce ve Bartın’da birinci olan kadın din görevlileri katıldı.

Diyanet İşleri Başkanlığı Mushafları İnceleme ve Kıraat Kurulu Başkanlığı koordinesinde oluşturulan sınav komisyonunun değerlendirmeleri sonucunda, Ankara birincisi olarak yarışmaya katılan Sincan Törekent Kız Kur'an Kursu Öğreticisi Fatma Aytaç bölge birincisi oldu.

Bölge birincisi olarak Türkiye finaline katılmaya hak kazanan Aytaç’ı tebrik eden Sincan İlçe Müftüsü Mevlüt Topçu, “Hocamız, karakteri ve çalışkanlığı ile bizlerin ve sosyal çevresinin her zaman takdir ettiği birisi.” dedi.
 

Kaynak: Diyanet Haber
Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Sitemizde en çok hangi haberler ilginizi çekiyor?