banner297

banner319

Ankaralı hafızlar il birinciliği için mücadele etti

banner265

Ankara İl Müftülüğü, "2022 Yılı Camiler ve Din Görevlileri Haftası" kapsamında "Hafızlık Yarışması" düzenledi.

Ankara Müftülüğü 12.05.2022, 21:35
Ankaralı hafızlar il birinciliği için mücadele etti
© DİHA

Diyanet İşleri Başkanlığınca "2022 Yılı Camiler ve Din Görevlileri Haftası" nedeniyle din görevlilerine yönelik düzenlenen "Hafızlık Yarışması" kapsamında Ankara il birincileri belirlendi.

Sincan İlçe Müftülüğüne bağlı Yavuz Sultan Selim Camii'nde düzenlenen yarışmada din görevlileri hafızlık kategorisinde Ankara il birinciliği için mücadele etti.

Kur’an-ı Kerim tilavetiyle başlayan programda hafızlara hitap eden İl Müftüsü Dr. Yusuf Doğan, "Hepiniz bizim gönlümüzde birincisiniz. Sizlerden beklentimiz, ömrünüzün son demine kadar din-i mübin-i İslam'a hizmetkar olmanızdır. Yüce Allah Kur’an’da ‘Sana ölüm gelinceye kadar Rabbine ibadet et’ buyuruyor. Çünkü bizim örneklerimiz öyledir. Sahabe efendilerimizden Ubeydullah bin Cerrah, kendisi ve ailesi İslam'a ve Kur’an'a hizmet yolunda şehit olmuşlardır. Burada bulunan genç hafızlarımızdan da beklentimiz Kur’an-ı Kerim’i Arapça okuyup, Arapça hıfz edip, Arapça anlamını ve manasını iyice kavrayıp, hıfz ettiğiniz Kur’an'ı hayatınıza tatbik etmeniz ve yaşantınıza yansıtmanızdır." ifadelerini kullandı.

Sincan İlçe Müftüsü Mevlüt Topçu ise "Diyanet İşleri Başkanlığımızca her yıl Türkiye geneli düzenlenen erkek din görevlileri arası hafızlık yarışmasının Ankara finalinin ilçemizde yapılması bizleri ziyadesiyle memnun etti. İlçemizde bulunan hafızlık kurslarında eğitim gören yavrularımızın yarışmaya seyirci olarak katılması da onlar içinde ayrı bir tecrübe ve motivasyon oldu." dedi.

Yarışma akabinde Ankara Dini Yüksek İhtisas Eğitim Merkezi Müdürü Mustafa Bodur, İzmir Dini Yüksek İhtisas Eğitim Merkezi Müdürü Ahmet Şamil Ok, Hacı Bayram-ı Veli Camii Uzman İmam Hatibi Yunus Koçan, Ahmet Hamdi Akseki Camii İmam Hatibi Muhammed Mansur Sağır, Kocatepe Camii İmam Hatibi Mehmet Atıcı ve Kocatepe Camii Müezzin Kayyımı Furkan Tıraşçı Kur'an-ı Kerim ziyafeti sundu.

Ankara’nın farklı ilçelerinden 8 hafız din görevlisinin katıldığı yarışmada Keçiören Yurtoğlu Camii İmam Hatibi Cemil Balcı birinci, Nallıhan Çayırhan Barış Camii Müezzin Kayyımı Mehmet Kahraman ikinci, Çankaya Kuba Camii İmam Hatibi Yusuf Emre Biberoğlu ise üçüncü oldu.

Yarışmada dereceye giren din görevlilerine Ankara Müftülüğü, Sincan Müftülüğü ve Sincan Belediyesi tarafından çeşitli hediyeler takdim edildi.

Program Sincan Belediyesinin yemek ikramı ile sona erdi.

Kaynak: Diyanet Haber
banner276
Yorumlar (0)