banner324

banner319

Akyurt'ta icazet merasimi

banner265

Ankara Akyurt İlçe Müftülüğü Hafız Mahir Yatılı Kız Kur'an Kursu’nda hafızlık eğitimini tamamlayan öğrenciler için "Hafızlık İcazet Merasimi" düzenlendi.

Ankara Müftülüğü 02.06.2022, 10:42
Akyurt'ta icazet merasimi
© DİHA

Akyurt İlçe Müftülüğü Hafız Mahir Yatılı Kız Kur’an Kursu’nda hafızlık eğitimini tamamlayarak Diyanet İşleri Başkanlığınca uygulanan Hafızlık Tespit Sınavı'nda başarılı olan öğrencilere hafızlık belgeleri takdim edildi.

Hafızlara belgelerini takdim etmek amacıyla Belediye Kültür Merkezi’nde düzenlenen merasim Kur’an-ı Kerim tilaveti ile başladı.

Sonrasında söz alan Akyurt İlçe Müftüsü Adem Yıldız, “Hafızlığını tamamlayan öğrencilerimizi tebrik ederken, çalışan öğrencilerimize başarılar dilerim. Hayri hizmetlere desteğini esirgemeyen hayır sahiplerine ve kursumuzun yapılmasına öncülük edenlere, yaşatmaya çalışanlara, öğrencilerimize katkı sunan hocasından her kademedeki çalışanına ve din görevlisi tüm hocalarımıza şükranlarımı sunarım.” dedi.

İcazet merasimine Akyurt Kaymakamı Metin Selçuk, Belediye Başkan Vekili Hüseyin Demirel, Müftülük personeli, din görevlileri, öğrenciler, veliler ve vatandaşlar katıldı.

Kaynak: Diyanet Haber
banner276
Yorumlar (0)