banner250

banner203

"Aile kurulurken İslami kaidelere riayet edilmeli"

Diyanet İşleri Başkan Yardımcısı Dr. Burhan İşliyen, Ankara Çamlıdere İlçe Müftülüğünce düzenlenen "İslam’da Ailenin Önemi ve Aile Bağlarının Güçlendirilmesi" konulu konferansa katıldı.

Ankara Müftülüğü 16.05.2019, 13:14
"Aile kurulurken İslami kaidelere riayet edilmeli"
© Diyanet Haber

Çamlıdere İlçe Müftülüğü "İslam’da Ailenin Önemi ve Aile Bağlarının Güçlendirilmesi" konulu konferans düzenledi.

Diyanet İşleri Başkan Yardımcısı Dr. Burhan İşliyen'in konuşmacı olarak katıldığı programa Çamlıdere Kaymakamı Mutlu Köksal, Kızılcahamam İlçe Müftüsü Selçuk Kılıçbay, kurum amirleri, siyasiler, müftülük personeli, din görevlileri ve çok sayıda davetli katıldı.

İlçe Müftüsü Ahmet Ekiz'in açış ve selamlama konuşmasının ardından Diyanet İşleri Başkan Yardımcısı Dr. Burhan İşliyen’in konferansı başladı.

"İslam’da Ailenin Önemi ve Aile Bağlarının Güçlendirilmesi" konusunu ayet ve hadislerle izah eden Dr. Burhan İşliyen, sahabe hayatından örnekler verdi.

Boşanma oranlarındki artışlara dikkati çeken Dr. İşliyen, "Bu durumda izlediklerimizin ve dinlediklerimizin çok büyük etkisi var." dedi. 

Diyanet İşleri Başkan Yardımcısı Dr. Burhan İşliyen, ailede huzur ve saadetin olması ve aile bağlarının güçlü oluşması için aile yuvası kurulurken her iki tarafın da İslami kaidelere riayet etmesi gerektiği tavsiyesinde bulunarak konuşmasını sonlandırdı.

Kaynak: Diyanet Haber
banner242
Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Sitemizde en çok hangi haberler ilginizi çekiyor?