banner203

banner250

Peygamber Efendimiz iyi bir eş, iyi bir baba, iyi bir dede ve iyi bir evlattı

Amasya İl Müftülüğü ‘Mevlid-i Nebi Haftası’ kapsamında çok sayıda etkinlik düzenledi.

Amasya Müftülüğü 19.11.2019, 11:20
Peygamber Efendimiz iyi bir eş, iyi bir baba, iyi bir dede ve iyi bir evlattı
© Diyanet Haber

‘Peygamberimiz ve Aile’ konulu konferans

Amasya Üniversitesi Kongre ve Kültür Merkezi’nde düzenlenen konferansa, Diyanet İşleri Başkanlığı Dini Yayınlar Genel Müdürü Dr. Fatih Kurt konuşmacı olarak katıldı.

Kur'an-ı Kerim tilaveti ile başlayan program, İl Müftüsü Abdulkadir Keşvelioğlu’nun açış konuşması ile devam etti.

Sonrasında konuşan Vali Dr. Osman Varol; “Bizim medeniyet tasavvurumuzda ailenin önemli bir yeri vardır. Aile dediğimiz kavram, şu an dünyada ve ülkemizde ağır bir saldırı altındadır. Eğer onu korumayı başaramayacak olursak geleceğe ‘biz’ olarak kalmamız mümkün değildir.” dedi.

Haftanın tanıtımının yer aldığı sinevizyon gösteriminin ardından kürsüye gelen Dini Yayınlar Genel Müdürü Dr. Fatih Kurt ise ailenin toplumun en önemli ve kıymetli müessesesi olduğunu belirterek şöyle devam etti:

“Peygamberimizin aile içerisindeki tavırlarından ve davranışlarından, günümüze taşıyacağımız önemli örnekler var. Peygamber Efendimizin iyi bir eş, iyi bir baba, iyi bir dede, iyi bir evlattı.

Ayrıca Peygamber Efendimiz bütün akrabalarını görüp gözetirdi. Çocuklarıyla ve torunlarıyla birlikte zaman geçirir, onlara her zaman değer ve kıymet verirdi. Aynı zamanda onların ibadet hayatını da takip ederdi. Dolaysıyla bütün bu güzellikleri hayatımıza aktarmamız gerekiyor.”

Mevlid-i Nebi Haftası’nda engelliler unutulmadı

Mevlid-i Nebi Haftası etkinlikleri kapsamında İl Müftü Yardımcısı Emine Uysal ve beraberindeki heyet, Engelsiz Yaşam Merkezi’nde eğitim gören engelli kursiyerleri ve engelli derneklerini ziyaret ederek Mevlid-i Nebi haftalarını tebrik edip gül takdiminde bulundular.

Yeni doğan ünitesine ziyaret

Öte yandan İl Müftüsü Abdülkadir Keşvelioğlu’nun eşi Gülay Keşvelioğlu ile birlikte İl Müftü Yardımcısı Emine Uysal ve kadın vaizlerle Kur’an kursu öğreticileri, Devlet Hastanesi Yeni Doğan Servisi’ni ziyaret ederek, yeni doğan bebekler için Kur'an kurslarındaki kursiyerler tarafından hazırlanan hediye sepeti takdim ettiler.

Yeni doğum yapan annelere ve hastane personeline ise gül takdiminde bulundular.

Cami-Aile Sabah Namazı Buluşması

2019 Yılı Mevlid-i Nebi Haftası etkinlikleri kapsamında Sultan II. Beyazıt Camii’nde ‘Cami-Aile Buluşması’ düzenledi.

Buluşmaya 200’ün üzerinde çocuk ailesiyle birlikte katıldı.

Kaynak: Diyanet Haber
Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Sitemizde en çok hangi haberler ilginizi çekiyor?