banner261

banner250

Mevlid-i Nebi Gençlik Bilgi Yarışması'nda dereceye girenler ödüllendirildi

Amasya İl Müftülüğü, "2021 Yılı Mevlid-i Nebi Gençlik Bilgi Yarışması"nda dereceye girenleri ödüllendirdi.

Amasya Müftülüğü 21.10.2021, 15:48
Mevlid-i Nebi Gençlik Bilgi Yarışması'nda dereceye girenler ödüllendirildi
© DİHA

Diyanet İşleri Başkanlığı, "2021 Yılı Mevlid-i Nebi Haftası" etkinlikleri kapsamında üniversite öğrencilerine yönelik 81 ilde ve Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nde, "Ödüllü Mevlid-i Nebi Gençlik Bilgi Yarışması" düzenlemişti.

Diyanet İşleri Başkanlığı yayınları arasında yer alan "Hadislerle O'nu Anlamak" isimli eserden sorumlu tutularak kız ve erkek olmak üzere iki ayrı kategoride gerçekleştirilen yarışmada dereceye girenler Amasya İl Müftülüğünce ödüllendirildi.

İl Müftülüğünde düzenlenen ödül töreninde "hadislerle Peygamber Efendimizi anlamak" vurgusunun çok önemli olduğunu kaydeden İl Müftüsü Durmuş Ayvaz, şöyle konuştu:

"Kur'an-ı Kerim ve hadislerle Peygamber Efendimizi (s.a.s.) anlamak çok önemlidir. Hz. Aişe'ye Peygamber Efendimizin ahlakı sorulduğunda, 'Siz hiç Kur'an okumuyor musunuz? Onun ahlakı Kur'an idi.' diye cevap veriyor. Gençlerimizin bu yarışmaya teveccüh göstermesi de gerçekten çok anlamlı. Gençlik için ne yapsak azdır. Yarışmaya giren tüm gençlerimize teşekkür ediyor, dereceye girenleri de tebrik ediyorum."

Konuşmaların ardından İl Müftüsü Ayvaz öğrencileri tebrik ederek hediyelerini takdim etti.

Kaynak: Diyanet Haber
banner237
Yorumlar (0)