banner297

banner319

"Kendileri küçük, yürekleri büyük"

banner265

Amasya Müftülüğüne bağlı 4-6 yaş grubu Kur’an kurslarında eğitim gören öğrenciler, kumbaralarında biriktirdikleri paraları Yemenli arkadaşlarına gönderdiler.

Amasya Müftülüğü 17.12.2018, 14:22
"Kendileri küçük, yürekleri büyük"
© Diyanet Haber

Yemen’e Sessiz Kalma” sloganıyla başlatılan yardım kampanyasına, Amasya Müftülüğüne bağlı 4-6 yaş grubu Kur’an kurslarında eğitim alan öğrenciler, kumbaralarında biriktirdikleri harçlıkları ile destek oldular.

Diyanet İşleri Başkanlığı ile Türkiye Diyanet Vakfının “Yemen’e Sessiz Kalma” sloganıyla başlattığı yardım kampanyasına, 4-6 yaş grubu miniklerinin yardım seferberliği sürüyor.

Haber merkezimize her gün, Türkiye’nin dört bir yanından, harçlıklarını Yemenli arkadaşlarına göndermek isteyen koca yürekli çocukların haberleri ulaşıyor.

Bu kapsamda Amasya Müftülüğüne bağlı Akmescit Kur’an Kursunda eğitim gören 4-6 yaş grubu öğrenciler, kumbaralarında biriktirdikleri 1.300 TL parayı İl Müftüsü Abdulkadir Keşvelioğlu’na teslim ederek yardım kampanyasına katkıda bulundular.

Müftü Keşvelioğlu, minik kalplerin bu ziyaretinden ve anlamlı yardımlarından dolayı öğrencilere, onları mazlumların ihtiyaçlarına duyarlı şekilde yetiştiren hocalarına ve ailelerine teşekkür ederek “Bedenleri küçük, yürekleri büyük” olan yavrularımızın bu davranışının tüm insanlığa örnek olmasını diliyorum.” ifadelerini kullandı.

Kaynak: Diyanet Haber
banner279
Yorumlar (0)