banner203

banner250

Hasanoviç: Diyanet İşleri Başkanlığı Müslümanlar için çok şeyler yaptı

Hırvatistan İslam Birliği Meşihatı Başkanı Prof. Dr. Aziz Hasanoviç, beraberindeki heyetle Amasya İl Müftülüğünü ziyaret etti.

Amasya Müftülüğü 28.08.2021, 09:16
Hasanoviç: Diyanet İşleri Başkanlığı Müslümanlar için çok şeyler yaptı
© Diyanet Haber

Hırvatistan İslam Birliği Meşihatı Başkanı Prof. Dr. Aziz Hasanoviç, Türkiye programı kapsamında Amasya İl Müftülüğünü ziyaret etti.

İl Müftüsü Durmuş Ayvaz’la bir araya gelen Prof. Dr. Hasanoviç, Türkiye Cumhuriyeti'nin güçlü olmasından dolayı çok mutlu olduklarını belirterek, şunları kaydetti: 

"Biz Osmanlı'nın torunlarıyız. Türklerin, Müslümanların daha çok işbirliği içinde olacağına inanıyoruz.  Türkiye Cumhuriyeti ve Diyanet İşleri Başkanlığı Müslümanlar için çok şeyler yaptı. 1880'de Osmanlılar gitti ancak bizi torunları her zaman destekliyor. Türkiye Cumhuriyeti her zaman bize destek veriyor ve yardım ediyor. Bu bizim için çok önemli.  Biz Diyanet İşleri Başkanlığı ile çok güzel işler yaptık, inşallah yapmaya da devam edeceğiz."

- Farklılıkları göz ardı ederek güçlü ve birlikte olmalıyız

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren İl Müftüsü Durmuş Ayvaz ise Amasya ile Zagreb'in kardeş şehir olmalarının mutluluk verici olduğunu söyledi. 

Dünyadaki Müslüman ülkelerle Türkiye'nin bir araya gelerek işbirliği yapmasının önemli olduğunu vurgulayan Müftü Durmuş, "Müslümanlar birlikte olmalı. Küçük farklılıkları göz ardı ederek güçlü ve birlikte olmalıyız. Buna bağlı olarak da kalkınmalıyız. Müslümanlar arasında ortak kararlar alınıyor, işbirlikleri geliştiriliyor. Bunların devam etmesi önemlidir." dedi.

Kaynak: Diyanet Haber
Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Sitemizde en çok hangi haberler ilginizi çekiyor?