banner250

banner246

Engelliler bize değil biz onlara muhtacız

Amasya Müftülüğü ile Amasya Üniversitesi iş birliğinde engelli vatandaşlara yönelik “Engelliler ve İslam” adlı konferans düzenlendi.

Amasya Müftülüğü 19.05.2019, 12:01
Engelliler bize değil biz onlara muhtacız
© Diyanet Haber

Engelli vatandaşlara özel ramazan etkinliği

Amasya Müftülüğü, “10-16 Mayıs Engelliler Haftası” kapsamında Amasya Üniversitesi iş birliği ile “Engelliler ve İslam” adlı konferans düzenledi.

Program, Kur’an kursu öğrencisi görme engelli Merve Gökçurak’ın Kur’an-ı Kerim tilavetiyle başladı.

“Engelliler bize değil biz onlara muhtacız”

Açış ve selamlama konuşması yapan İl Müftüsü Abdulkadir Keşvelioğlu, “İçinde bunduğumuz Engelliler Haftası'nın hayırlı olmasını, engelli kardeşlerimizin sorunlarına çözüm noktasında bizlerde bir farkındalık oluşturmasını temenni ediyorum. Engelli kardeşlerimizin bize olan ihtiyacından bizim onlara olan ihtiyacımız daha fazla. Zira tevekkül, sabır, azim, başarma tutkusunu onlardan öğreniyoruz.” dedi.

İl Müftülüğü engelli koordinatörleri koordinesinde engelli öğrenciler tarafından icra edilen programda, Diyanet İşleri Başkanlığı Başkanlık Müşaviri Ömer Aydın “Engelliler ve İslam” başlıklı konferans verdi.

Program, Amasya Üniversitesince kurulan iftar sofrasında engelli ve aileleri ile birlikte iftar yapılmasıyla sona erdi.

Etkinliğe İl Müftüsü Abdulkadir Keşvelioğlu, Diyanet İşleri Başkanlığı Başkanlık Müşaviri Ömer Aydın, Amasya Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Kemal Polat, din görevlileri, engelliler ve aileleri katıldı.

Kaynak: Diyanet Haber
banner249
Yorumlar (0)