banner268

banner250

Cezaevinde hafız oldu

banner265

Amasya E Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumunda hükümlü olan Ömer Yılmaz, Adalet Bakanlığı ile Diyanet İşleri Başkanlığı arasında imzalanan iş birliği protokolü kapsamında cezaevinde hafızlık eğitimi alarak mezun oldu.

Amasya Müftülüğü 03.12.2021, 10:55
Cezaevinde hafız oldu
© DİHA

Amasya E Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumunda hükümlü olan Ömer Yılmaz, hafızlık eğitimini başarıyla tamamlayarak "Hafızlık Belgesi" almaya hak kazandı.

Yılmaz için Amasya E Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumunda "Hafızlık İcazet Merasimi" düzenlendi.

Kur'an-ı Kerim tilaveti ile başlayan programda konuşan Vali Mustafa Masatlı şunları kaydetti:

"Bugün burada örnek gösterilecek bir olayı hep birlikte yaşıyoruz. Yüce Allah insanların günah işleyebileceğini, hata yapabileceğini ancak bundan sonra tövbe ederek bu hatasından dönebileceğini Peygamber Efendimiz aracılığıyla bizlere iletti. İnsanlar hayata aynı başlamıyor, hayat içerisinde aynı şeyleri yaşamıyor ve maalesef suç işleyebiliyor. Ama burada önemli olan ve bizlere bildirilen, insanın hata işledikten sonraki hayatını yaşanabilecek, uygun şekilde düzenlemesi olduğudur."

Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed'in (s.a.s.) "Sizin en hayırlılarınız, Kur'an-ı öğrenen ve öğretenlerinizdir." hadisi şerifini hatırlatan Vali Masatlı, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Bu bakımdan cezaevine girmiş, mahkum olmuş bir kardeşimizin, burada Kur'an-ı Kerim'i öğrenmesi ve hıfzetmesi, bize bunu gösteren güzel bir aşr-ı şerif okuması gerçekten çok etkileyici ve takdire şayan bir durumdur. Tüm bu çalışmalar için başta Adalet Bakanlığımız olmak üzere Diyanet İşleri Başkanlığımıza, Amasya İl Müftümüze ve emeği geçen öğreticilerimize teşekkür ediyorum."

İl Müftüsü Durmuş Ayvaz ise "Bugün gerçekten çok anlamlı bir cemiyetteyiz. Ben de bugün hazırlanan şu ortamdan çok etkilendiğimi ifade etmek isterim. Sanki burada bir şehrin bütün hafızları toplanmışçasına, bütün vilayetin emekleriyle katkı verilmiş ve burada, adeta bir okula çevrilmiş olan bu müessesede yapılan şu güzel cemiyet gerçekten çok anlamlı. Emeği geçen bütün kardeşlerimi canı gönülden tebrik ediyorum. Sayılarının artmasını niyaz ediyorum. Hafızlığını ikmal eden kardeşimiz de tebrik ediyorum." dedi.

Konuşmaların ardından İl Müftüsü Ayvaz Hafız Ömer Yılmaz'a cübbe ve sarık giydirerek dua etti.

Program belge ve hediye takdimi ile sona erdi.

Törene Amasya Valisi Mustafa Masatlı, Belediye Başkanı Mehmet Sarı, Cumhuriyet Başsavcısı Mahmut Bıçakçı, İl Müftüsü Durmuş Ayvaz ve davetliler katıldı.

Kaynak: Diyanet Haber
banner237
Yorumlar (1)
Hafız 2 ay önce
MâşâAllah lâ guvvete illâ billâh âmin
Günün Anketi Tümü
Sitemizde en çok hangi haberler ilginizi çekiyor?