banner250

banner255

"Bu seminer aile hayatımıza farklı bir güzellik katacak"

Amasya İl Müftülüğünce din görevlileri ve eşlerine yönelik "Aile Okulu Semineri" düzenlendi.

Amasya Müftülüğü 26.11.2018, 10:42
"Bu seminer aile hayatımıza farklı bir güzellik katacak"
© Diyanet Haber

Diyanet İşleri Başkanlığınca ülke genelinde yürütülen "Sağlıklı birey, mutlu aile, huzurlu toplum" projesi kapsamında, il ve ilçelerde görev yapan din görevlileri ile eşlerine yönelik düzenlenen "Aile Okulu" seminerleri sürüyor.

Bu kapsamda Amasya İl Müftülüğünce Saraydüzü Kışlası Salonu'nda, il ve ilçelerde görev yapan personel ve eşlerinin katılımıyla ‘’Aile Okulu Semineri’’ düzenlendi. 

Diyanet İşleri Başkanlığı Din İşleri Yüksek Kurulu Üyesi Tahir Tural ve Din Hizmetleri Uzmanı Fatih Yıldız’ın yanı sıra alanında uzman isimlerin sunum yaptığı seminerde: “Kur'an ve Sünnet Perspektifinde Aile Olmak ve Aile Kalmak”, “Ailede Fıkhi Meseleler”, “Aile İçi İletişim”, “Ailede Mahremiyet Bilinci” ve “Ailede Çatışma ve Çözüm Yolları” konuları üzerinde duruldu.

Açış konuşmasını yapan İl Müftüsü Abdulkadir Keşvelioğlu: ‘‘Bu seminer aile hayatımıza farklı bir güzellik ve zenginlik katacak. ‘Terzi kendi söküğünü dikemez.’ misali biz de başkalarının çocuklarını okutuyoruz ama kendi çocuklarımızı unutabiliyoruz. Öğüt ve telkinlerimizle, başkalarının ailelerini kurtarmaya çalışıyoruz ama kendi ailemizdeki çatlakları göremeyebiliyoruz. İşte bu seminer projektörü kendimize tuttuğumuz, kendi söküklerimizi diktiğimiz, kendi çatlaklarımızı onardığımız bir seminer olacak.’’ ifadelerini kullanarak seminere katılanlara teşekkür etti.


 

Kaynak: Diyanet Haber
Yorumlar (0)