banner268

banner250

Sosyal medyada Diyanet İşleri Başkanı Erbaş'a yönelik linç girişimi tutmadı

banner265

Okuduğu bir hadis-i şerif nedeniyle art niyetli kesimler tarafından linç edilmeye çalışılan Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş'a toplumun tüm kesimlerinden destek geldi.

Ali Erbaş 27.11.2021, 11:07
Sosyal medyada Diyanet İşleri Başkanı Erbaş'a yönelik linç girişimi tutmadı

Konya'da katıldığı Uluslararası İhdita Kongresi'nde, "her doğan çocuğun İslam fıtratı üzere doğduğu" mealindeki hadis-i şerifi okuyan Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş'a yönelik linç girişimine tepkiler sürüyor.

Özellikle sosyal medyada yeni bir fitne ateşi yakmak isteyen Tele1 Televizyonu ile T24 tarafından kasıtlı olarak başlatılan linç kampanyası, gerçeklerin ortaya çıkmasıyla birlikte ifşa oldu.

Din ve Diyanet'i operasyon masasına yatırma girişimi

Diyanet'in bütçesi başta olmak üzere fetva haberleri, Diyanet İşleri Başkanı Erbaş'ın yaptığı konuşmalar, açılış duaları gibi bir çok konuda, bir devlet kurumu olan Diyanet İşleri Başkanlığını hedef gösterme ve operasyon masasına yatırma girişiminde bulunan bu kesimin açık bir din cahili ve din düşmanı oldukları bir kez daha gözler önüne serildi.

Peygamber Efendimize yapılan eziyetlerin benzeri

Birlik ve beraberliğin ana harcı olan İslam'a yönelik saldırılar, akıllara, İslam'ın ilk yıllarında Peygamber Efendimize (s.a.s.) yapılan saldırı ve eziyetleri getirdi.

Yüce Allah tarafından İslam'ı tebliğ görevi verilen Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed (s.a.s.), müşrikler tarafından öldürülme girişimine varıncaya kadar defalarca türlü eziyetlere maruz kalmıştı.

Din İşleri Yüksek Kurulu Üyesi Yıldırım'dan açıklama

Başkan Erbaş'a yönelik saldırıların ardından Din İşleri Yüksek Kurulu Üyesi Prof. Dr. Enbiya Yıldırım bir açıklama yaparak Başkan Erbaş'ın okuduğu hadis-i şerifin detaylarını paylaştı.

Sosyal medyada tepkiler çığ gibi büyüdü

Linç girişimin ardından birçok sosyal medya kullanıcısı "Ali Erbaş" başlığı altında tepkisini dile getirdi.

İşte o tepkilerden bazıları:

Kaynak: Diyanet Haber
banner279
Yorumlar (14)
Zeki 2 ay önce
Başkanımızın yanındayız.
Mustafa Pancar. 2 ay önce
Tüm din islamla müşerref olmuş ilmini bize aktaran hocalarıma teşekkür ederim, ahir zamanda din avuçta kor tutar gibi olacak .
Mahir 2 ay önce
diyanet işleri başkanımıza devlet sahib çıkması lazım, ve diyanet dokunulmaz olması lazım personelleri imamhatibler dahil,
Abdullah 2 ay önce
Biz müslümanız, başkanımız ayet, hadis okuyunca bizim imanımız güçlendi. Kızan sinirlenen varsa eyvah ki eyvah.....
Mustafa 2 ay önce
Rezil rezilliğini yapıyor. Allah hidayet versin.
Turgut İSLAMOĞLU 2 ay önce
Soyu maymundan geldiğine inananlar veya soysuzlar elbette ki rahatsız olacaklar
Erdinç GÖĞEBAKAN 2 ay önce
Topu gelsin başkanımızın arkasındayız.
MuharremÜNÜKÜR 2 ay önce
Papa ya dil uzatabiliyormusunuz embesiller.Sağolsun emekli bir din görevlisi olarak başkanımızı hem takdir ediyorum jemde çalışmalarını memnuniyetle takip ediyorum...
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Günün Anketi Tümü
Sitemizde en çok hangi haberler ilginizi çekiyor?