banner331

banner319

Prof. Dr. Erbaş’tan başörtülü akademisyene saldıran kişiye sert tepki: Kirli zihinler!

Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş, sosyal medya hesaplarından paylaştığı mesajında başörtüsünden dolayı saldırıya maruz kalan Akkaya Hanımefendi’ye geçmiş olsun dileklerini iletti.

Ali Erbaş 09.06.2021, 19:34
Prof. Dr. Erbaş’tan başörtülü akademisyene saldıran kişiye sert tepki: Kirli zihinler!
© Diyanet Haber

Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş, sosyal medya hesaplarından paylaştığı mesajında başörtüsünden dolayı saldırıya maruz kalan Akademisyen Neşe Nur Akkaya Hanımefendi’ye geçmiş olsun dileklerini iletti.

Küresel tehdit olan İslam düşmanlığına dikkat çeken Başkan Erbaş, "Küresel bir tehdit olan İslam düşmanlığının çeşitli tezahürlerini ne yazık ki ülkemizde bile görmekteyiz. Bir insanın kutsal değerine tahammülü olmayan, nefret söyleminde bulunan ve şiddet uygulayan bu kirli zihinlerin her zaman karşısında, sevgi ve kardeşliğin yanında olacağız." dedi.

Saldırıyı ve saldırganı kınayan ve telin eden Prof. Erbaş, "Başörtüsünden dolayı saldırıya maruz kalan genç kardeşimiz Akademisyen Neşe Nur Akkaya Hanımefendi'ye geçmiş olsun dileklerimi iletiyor, bu saldırıyı ve saldırganı şiddetle kınıyor ve telin ediyorum." ifadelerini kullandı.

Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş, kişisel sosyal medya hesaplarından paylaştığı mesajında şu ifadelere yer verdi:

"Küresel bir tehdit olan İslam düşmanlığının çeşitli tezahürlerini ne yazık ki ülkemizde bile görmekteyiz. Bir insanın kutsal değerine tahammülü olmayan, nefret söyleminde bulunan ve şiddet uygulayan bu kirli zihinlerin her zaman karşısında, sevgi ve kardeşliğin yanında olacağız.

Başörtüsünden dolayı saldırıya maruz kalan genç kardeşimiz Akademisyen Neşe Nur Akkaya Hanımefendi'ye geçmiş olsun dileklerimi iletiyor, bu saldırıyı ve saldırganı şiddetle kınıyor ve telin ediyorum."

Kaynak: Diyanet Haber
banner279
Yorumlar (2)
Hafız 1 yıl önce
Elhamdülillah iyi ki ahiret var
Osman ÇİFTÇİ 1 yıl önce
Başkanımı sonuna kadar destekliyorum. Bu bozuk zihniyete ALLAH C.C hidayet etsin yada kahru perişan etsin.