banner250

banner203

Prof. Dr. Erbaş Muhammed Ali es-Sabuni için taziye mesajı yayınladı

Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş, Tefsir alimi Muhammed Ali es-Sabuni için taziye mesajı yayınladı.

Ali Erbaş 19.03.2021, 14:25
Prof. Dr. Erbaş Muhammed Ali es-Sabuni için taziye mesajı yayınladı

Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş, İslam dünyasında yazdığı eserlerle önemli bir yere sahip olan Suriyeli Tefsir alimi Muhammed Ali es-Sabuni için taziye mesajı yayınladı.

Başkan Erbaş, Sabuni'nin vefatı nedeniyle sosyal medya hesaplarından paylaştığı mesajda, "Eserlerinden her daim istifade ettiğim, ömrünü ilme ve insan yetiştirmeye adamış Suriyeli alim Muhammed Ali Es-Sabuni Rahmet-i Rahman’a kavuştu. Kendisine Allah'tan rahmet, ailesine ve ilim camiasına başsağlığı diliyorum. Mekanı cennet, makamı âlî olsun." ifadelerini kullandı.

Kaynak: Diyanet Haber
Yorumlar (3)
Hava 5 ay önce
Allah alimlere uzun ömür versin bizide ilimlerinden faydalanmayı nasip etsin inşAllah ölenlere Allah rahmet eylesin cennetinde bizi onlara komşu etsin
Mehmet ECE 5 ay önce
Cenab-ı Allah c.c. rahmet eylesin mekanı cennet olsun
Aydın İşbakan 5 ay önce
Allah rahmet eylesin. Yazdığı tefsir istifade edilen bir tefsir idi. Alim, zahid bir insandı. Ecrini Rabbimiz verecektir. Yerini doldurmasa da boş bırakmayacak alimlerimizin yetiştirilmesine gayret edelim. Bunu yapanlara yardımcı olalım. Hayatta olan bütün değerli hocalarımıza hayırlı uzun ömürler ve muvaffakiyetler diliyorum. Selam, sevgi ve dualarla Allah'a emanet olunuz.
Günün Anketi Tümü
Sitemizde en çok hangi haberler ilginizi çekiyor?