banner268

banner250

Prof. Dr. Ali Erbaş: Her türlü faaliyetimizden rahatsız oluyorlar

banner265

40. İl Müftüleri İstişare Toplantısı’nda konuşan Diyanet İşleri Başkanı Erbaş, “Yalan-yanlış bilgilerle güzide bir kurumu ve onun mensuplarını karalamak, itibar suikastı yapmak, bir eleştiri değildir.” dedi.

Ali Erbaş 04.12.2021, 15:37
Prof. Dr. Ali Erbaş: Her türlü faaliyetimizden rahatsız oluyorlar

"İtibar suikastı yapmak, bir eleştiri değildir"

Elbette bizler eleştiriyi daha iyi işler yapmak adına bir imkân olarak kabul ediyoruz. Ancak yalan-yanlış bilgilerle güzide bir kurumu ve onun mensuplarını karalamak, itibar suikastı yapmak, bir eleştiri değildir. 

Bir de zaman zaman medyada, hizmetlerimizi anlamakta zorlanan, hatta çocuklarımızın ve gençlerimizin camilere gelmesini, etkinliklerimize katılmasını hazmedemeyen kimselerin varlığına da ne yazık ki şahit oluyoruz. Bunlar, her türlü faaliyetimizden rahatsız oluyorlar.

İzcilik etkinliğindeki gençlerimizle buluşuyoruz, rahatsız oluyorlar.

Gençlerimiz istismarcı yapıların tuzaklarına düşmesin, dinimizi, medeniyetimizi tanısın diye çalışıyoruz, rahatsız oluyorlar. Hatta birlik beraberlik ve kardeşlikten bahsediyoruz, yine rahatsız oluyorlar. 

Ayet ve hadisin farkını bilmeyecek kadar konunun uzağındalar ama dini konuları kritik ediyorlar.

Bütün bunları üzülerek ve acıyarak takip ediyoruz. 

Bilinmelidir ki bir sorun varsa o da nesillerimizin inancından, medeniyetinden, geleneğinden, değerlerinden uzak kalmasıdır. Böyle bir nesil, zorluklarla nasıl mücadele edecektir. İnsanlık serüveninde kendi yolunu nasıl bulacaktır. Dahası istismarcı yapılar karşısında kendisini nasıl koruyacaktır.

Bizim tek bir gündemimiz var; o da din-i Mübin-i İslam’ın ilkeleriyle milletimize, ümmete ve insanlığa hizmet etmektir

Bu bizim hem iman ve Allah’a kulluk görevimiz hem de yasal sorumluluğumuzdur. 

Bu duygu ve düşüncelerle toplantımızın faydalı geçmesini, hayırlı çalışmalara medar olmasını yüce Rabbimizden niyaz ediyorum.”

Ankara Valisi Vasip Şahin ve Eğitim Hizmetleri Genel Müdürü Kadir Dinç’in de birer konuşma gerçekleştirdiği toplantıda, Diyanet İşleri Başkanlığınca taşra teşkilatlarında yürütülen hizmetlere dair istişareler, sorun ve çözüm önerileri ele alınacak.

Toplantı 8 Aralık 2021 (Çarşamba) tarihinde Sonuç Bildirgesi'nin okunmasıyla sona erecek.

banner279
Yorumlar (8)
metin 2 ay önce
%99'a tahammül edemeyen yüzde birlik bir kesim var maalesef. sesleri çok yüksek çıkıyor bunların. her türlü çirkin ve çirkef saldırıyı özellikle aktif müftü kardeşlerimize yöneltmekteler. iftira neden kanunda ciddi bir suç değildir anlayamadım gitti.
ahmet y 2 ay önce
30 bin sağlıkçı alınır: alınsın.. 40 bin öğretmen ataması yapılır: yapılsın... 3 bin de imam alalım dedik mi hemen birileri rahatsız olur. Eğitim ve tıp fakülteleri bizim de ilâhiyat bizim değil mi... tüm çalışanlar maaş alır imam aldı mı göze batar herkes gezer imam gezdi mi göze batar. Allah yardım etsin bize. Amin
Osman ŞEN 2 ay önce
Bazılarının bütün bu rahatsızlıkları, Milletimiz ve geleceğimiz için iyi, hayırlı ve faydalı işler yaptığımızı gösteriyor Sayın Başkanım.
osmanoğlu2023 2 ay önce
meyve veren ağaç taşlanır! demekki doğru yoldasınızki taşlanıyorsunuz! durmak yok yola devam...
Bitlis 2 ay önce
Allah razı olsun kıymetli hocam, ağzına sağlık. Yılmayacaz, yıkılmayacaz. Daha çok kenetlenip güçlenecez inşAllah
Bülent Yorulmaz. 2 ay önce
Allah, neslin korunması, gözetilmesi, iyi bir insan olarak yetişmeleri, dini mübini islama bağlı olmaları noktasında ailelerine, topluma ve milletine yararlı olmaları hususunda bizler ebeveynler olarak üstümüze düşen görevlerimiz hakkında, yar ve yardımcınız, yar ve yardımcımız olsun, inşAllah, çalışmalarınızda kolaylıklar, hayırlı günler dilerim, Ali Erbaş Bey.
Abdulkadir Altunkaya 2 ay önce
Başkanlık sağolsungayret ediyor gerekeni yapiyor Rabbim muvaffak eylesin inşaAllah
Tülay aydın 2 ay önce
Dini yaşamı hayran uzak tutanlar din adına ne söylense rahatsız oluyorlar olarak kalsa diyanet kurumunu bile yok ederler
Günün Anketi Tümü
Sitemizde en çok hangi haberler ilginizi çekiyor?