banner250

banner203

Prof. Dr. Ali Erbaş: Cehaletin ortadan kaldırılmasında üniversiteler önemli bir vasıtadır

Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş, Batman programı kapsamında ziyaret ettiği Batman Üniversitesi İslami İlimler Fakültesi’nde, "Cehaletin ortadan kaldırılmasında üniversiteler önemli bir vasıtadır." dedi.

Ali Erbaş 27.03.2021, 19:21
Prof. Dr. Ali Erbaş: Cehaletin ortadan kaldırılmasında üniversiteler önemli bir vasıtadır
© Diyanet Haber

Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş, Batman Üniversitesi İslami İlimler Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Yahya Suzan'ı ziyaret etti.

Dekan Suzan’ın Berat Gecesi'ni tebrik eden Başkan Erbaş, “Gençlerimizi en güzel bir şekilde yetiştirmek nasip olur inşallah. Çünkü üniversiteler şehrin ilim, eğitim merkezleri. Cehaletin ortadan kaldırılmasında üniversiteler önemli bir vasıtadır. Bu vasıtayı en güzel şekilde kullanmak inşallah nasip olur. Allah yar ve yardımcınız olsun.” dedi.

Batman Üniversitesi İslami İlimler Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Yahya Suzan ise ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek, Başkan Erbaş’a fakülte hakkında bilgi verdi.

Erbaş, fakültenin toplantı salonunda fakültede görev yapan akademik personelle bir araya geldi.

Diyanet İşleri Başkanı Erbaş, İslami İlimler Fakültesi ziyaretinin ardından yapımı devam eden Üniversite Camii’nde incelemelerde bulundu.  

Başkan Erbaş ayrıca Batman Valisi Hulusi Şahin ille birlikte yapımı devam eden Necat Nasıroğlu Esentepede Camii ve Külliyesi’nde incelemelerde bulundu, yetkililerden külliye hakkında bilgi aldı.

Kaynak: Diyanet Haber
Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Sitemizde en çok hangi haberler ilginizi çekiyor?