banner250

banner203

Her cami, üniversitedir

Açılışı gerçekleştirilen Malatya İnönü Üniversitesi İlahiyat Camii’nde hutbe irad eden Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş, “Cami ve camia bütünlüğünü bu şekilde ortaya koymuş olmamız bizim için hamd vesilesidir.” dedi.

Ali Erbaş 02.04.2021, 21:18
Her cami, üniversitedir
© Diyanet Haber

Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş, açılışını gerçekleştirdiği Malatya İnönü Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Camii’nde hutbe irad etti.

Hutbede, Yüce Allah’a karşı şükrümüzü ifade etmemiz gerektiğini vurgulayan Başkan Erbaş şunları söyledi:

“Her cami bir okuldur, üniversitedir. Cami ve camia bütünlüğünü bu şekilde ortaya koymuş olmamız bizim için hamd vesilesidir.”

Şükrün sadece dil ile olmadığını belirten Başkan Erbaş, “Şükür sadece dil ile olmaz. Çalışarak ve mücadele ederek olur. Hem fen hem sosyal bilimlerde hem de dini ilimlerde tüm alanlarda en iyi noktalara gelebilmemiz bizim gayretimize ve mücadelemize bağlıdır.” dedi.

Türk-İslam medeniyetinin temelinin irfana dayandığının altını çizen Erbaş, “Bu güzellikleri yaşattığı için Rabbimize şükrümüzü ifade etmemiz gerekiyor. Rabbimzin buyurduğu gibi ‘Eğer şükrederseniz size (nimetimi) daha çok artırırım.’ (İbrahim, 7), çok çalışarak gayret ederek ilmimizi geliştirerek, dünya üniversiteleri içerisinde üniversitelerimizi en iyi noktalara getirerek şükrümüzü göstermemiz gerekiyor.” ifadelerini kullandı.

Kaynak: Diyanet Haber
Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Sitemizde en çok hangi haberler ilginizi çekiyor?