banner203

banner250

Erbaş: Çukurova Üniversitesi hizmet binaları, tesisleri ve 57. Alay Şehitleri Camii hayırlı olsun

Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş, kişisel sosal medya hesaplarından yaptığı paylaşımda bugün Adana'da açılışı gerçekleştirilen hizmet binaları ve cami için hayırlı olsun dedi.

Ali Erbaş 09.10.2021, 21:18
Erbaş: Çukurova Üniversitesi hizmet binaları, tesisleri ve 57. Alay Şehitleri Camii hayırlı olsun

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Prof. Dr. Mithat Özsan Amfisi'nde düzenlenen, Çukurova Üniversitesi Yapımı Tamamlanan Tesislerin Açılış Programı'na katıldı.

Buradaki konuşmasında, Adana'da dolu bir gün geçirdiklerini söyleyen Erdoğan, yaptıkları açılış ve temel atma törenlerinin kentin üretim ve istihdam gücüne güç kattığını ifade etti.

Adana'yı şahlandıracak yatırımlar ve projelerle üniversiteyi de ileriye taşıyacak eserlerin resmi açılışlarını gerçekleştirdiklerini dile getiren Erdoğan, bunlardan ilkinin Çukurova Üniversitesi 57 Alay Şehitler Camii olduğunu hatırlattı.

Erdoğan, 4 bin kişinin aynı anda ibadet edebilmesini sağlayacak caminin bünyesinde ayrıca 1578 metrekarelik Türk İslam Sanatları merkezi ve 500 kişilik konferans salonunun da bulunduğunu belirtti.

Dr. Feyyaz Etiz Onkoloji ve Hematoloji Hizmet Binasının 20 bin metrekare kapalı alanı, 190 yatak kapasitesi, 18 adet kemik iliği nakil ünitesi, laboratuvar ve görüntüleme üniteleriyle önemli bir sağlık yatırımı olduğunu dile getiren Erdoğan, Güzel Sanatlar Fakültesi hizmet binasında 10 stüdyo, 38 atölye, 10 derslik, 6 laboratuvar, konferans salonu ve ofislerin bulunduğunu söyledi.

Ziraat Fakültesinin 200 baş süt sığırcılığı tesisiyle hayvancılığın geliştirilmesine katkı sağlayacağını belirten Erdoğan, ÖSYM e-Sınav Merkezi'nin de kendi alanlarında çok önemli bir ihtiyacı gidereceğini dile getirdi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Öğrencilerimizin barınma sıkıntılarına çözüm olacak kız ve erkek yurtlarımızı da bugün hizmete alıyoruz. Bu kapsamda resmi açılışını yaptığımız 3 bin 320'si kız, 3 bin 326'sı erkek olmak üzere toplam 6 bin 646 öğrenci kapasiteli 4 yurdumuzun tamamı otel konforunda inşa edilmiştir." dedi.

Toplam yatırım tutarı 263 milyon lirayı bulan eserlerin hayırlı olmasını dileyen Erdoğan, yatırımların inşasında katkısı olan kişi ve kurumları tebrik etti.

Koronavirüs salgını sebebiyle hayatın birçok alanında sıkıntılar yaşandığını vurgulayan Erdoğan, eğitimden turizme, sosyal yaşama kadar her alanda salgın gerçeğini dikkate alarak köklü değişikliklere gittiklerini ifade etti.

Salgının en yoğun yaşandığı dönemde insanların hayatını tehlikeye atmamak adına diğer ülkeler gibi uzaktan eğitim modeline geçtiklerini söyleyen Erdoğan, bu süreçte eğitimin kesintiye uğramaması için her türlü çabayı gösterdiklerini söyledi.

Erdoğan, "Uzaktan veya hibrit eğitimin yüz yüze eğitimin yerini tutmayacağını hepimiz biliyoruz. Bunun için aşılamada elde ettiğimiz mesafeyle hastalıkla mücadelede kazandığımız tecrübeler ışığında hamdolsun bu sene yüz yüze eğitimi tekrar başlattık. Son bir aydır Milli Eğitim Bakanlığımıza bağlı okullarda ciddi bir sıkıntı yaşamadan eğitim-öğretim faaliyetleri başarıyla sürüyor. İnşallah benzer bir başarıyı üniversitelerimizde de yakalayacağımıza inanıyorum. Amacımız şartları sonuna kadar zorlayarak her seviyede yüz yüze eğitim öğretimi devam ettirmektir." değerlendirmesinde bulundu.

Hayat normal ritmine döndükçe salgının kimi alanlarda yol açtığı tahribata şahit olduklarını dile getiren Erdoğan, "İngiltere'deki benzin istasyonları ve marketlerden yansıyan manzaralar salgının tedarik zincirlerinde yol açtığı kırılmanın örneklerinden biridir. Aynı durum Amerika'da geçerli, aynı durum Fransa'da geçerli. Aynı şekilde küresel ekonomide gıda ve emtia fiyatlarında yaşanan fahiş artışlar da salgına bağlı ortaya çıkan sorunlardan bazılarıdır. Nasıl sel gider izi kalırsa salgının açtığı yaralar da zaman geçtikçe daha fazla görülmeye başlanacaktır." dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın konuşmasının ardından, Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş dua etti. Erdoğan, "Tüm eserlerimiz üniversitemiz, milletimiz, hocalarımız, öğrencilerimiz için hayırlara vesile olsun. Tüm hayırseverleri özellikle tebrik ediyorum. Rabb'im daha nice bu tür hayır ve hasenatın devamını da nasip etsin." dedi.

Daha sonra kurdeleyi beraberindekilerle kesen Erdoğan'a, Çukurova Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Meryem Tuncel tarafından günün anısına, üzerinde fotoğrafının bulunduğu tablo takdim edildi.

Erdoğan, daha sonra açılışı yapılan camiye geçerek, bir süre beraberindekilerle incelemelerde bulundu.

Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş, kişisel sosal medya hesaplarından yaptığı paylaşımda bugün Cumhurbaşkanı Recep tayyip Erdoğan'ın da katılımıyla Adana'da açılışı gerçekleştirilen hizmet binaları ve cami için hayırlı olsun dedi.

Erbaş mesajında şu ifadelere yer verdi:

...

banner237
Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Sitemizde en çok hangi haberler ilginizi çekiyor?