banner297

Diyanet İşleri Başkanı Erbaş, Fransa'da Kur'an kursu öğrencileriyle bir araya geldi

banner265

Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş, Fransa'daki Strazburg Diyanet İşleri Türk İslam Birliği (DİTİB) bünyesinde faaliyet gösteren 4-6 yaş Kur'an kursu öğrencileri ile hafızlık sınıfı öğrencileri ile bir araya geldi.

Ali Erbaş 22.04.2022, 23:16
Diyanet İşleri Başkanı Erbaş, Fransa'da Kur'an kursu öğrencileriyle bir araya geldi

Bir dizi program kapsamında Fransa'ya gelen Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş, Strazburg DİTİB bünyesinde faaliyet gösteren 4-6 yaş Kur'an kursu öğrencileri ile hafızlık sınıfı öğrencilerini ziyaret etti.

Erbaş burada yaptığı konuşmada, Müslümanların hayattaki en önemli vazifelerinden birisinin dinini öğrenmesi olduğunu belirtti.

"Sizin en hayırlınız Kur'an'ı öğrenen ve öğreteninizdir." hadisi şerifini hatırlatan Erbaş, hocaları ve öğrencileri tebrik ederek başarılarının devamını diledi.

Daha sonra Başkan Erbaş, hafızlık eğitimi gören öğrencileri sınıflarında ziyaret ederek, hafız adayı öğrencilerle yaptığı sohbette hafızlığın önemine değindi.

- Avrupa Konseyi Daimi Temsilciliğine ziyaret

Diyanet İşleri Başkanı Erbaş, ayrıca Fransa programı kapsamında Türkiye Cumhuriyeti Avrupa Konseyi Daimi Temsilciliğini de ziyaret etti.

Erbaş, burada Türkiye'nin Avrupa Konseyi Daimi Temsilcisi Büyükelçi Kaan Esener, Paris Büyükelçisi Refik Ali Onaner, Fransa Strazburg Başkonsolosu Muzaffer Rami Şaylıman ile görüştü.

banner279
Yorumlar (0)