banner297

Diyanet İşleri Başkanı Erbaş'tan işgalcilere çok sert tepki: Şiddetle kınıyorum!

banner265

Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş, İsrail’in, Filistin’in çeşitli şehirlerinde ve Mescid-i Aksa’da ibadet eden Müslümanlara yönelik yaptığı saldırıları şiddetle kınadı.

Ali Erbaş 16.04.2022, 15:57
Diyanet İşleri Başkanı Erbaş'tan işgalcilere çok sert tepki: Şiddetle kınıyorum!

Diyanet İşleri Başkanı Erbaş, sosyal medya hesaplarından yaptığı açıklamada, işgalci İsrail’in, müminlerin ilk kıblesi Mescid-i Aksa’ya ve Müslümanların hayat alanlarını gasp etmeye yönelik takındığı politikaların kabul edilemeyeceğini belirtti.

Saldırılarda vefat eden Filistinlilere Allah’tan rahmet, yaralananlara acil şifalar dileyen Başkan Erbaş’ın mesajı şu şekilde:

“Filistin’in çeşitli şehirlerinde ve Müminlerin ilk kıblesi Mescid-i Aksa’da ibadet edenlere yönelik İsrail tarafından sürdürülen saldırıları şiddetle kınıyorum.

Her yıl özellikle Ramazan ayında Müslümanlara yönelik saldırılarını artıran İsrail, kardeşlerimizin ibadet özgürlüğünü engellemekte, Müslümanların yaşadığı bölgelerde saldırılarını sürdürmekte ve şüphesiz tüm İslam âlemini ve insanlığın evrensel değerlerini hedef almaktadır.

İsrail’in Müminlerin ilk kıblesi Mescid-i Aksa’ya yönelik saldırıları ve Müslümanların hayat alanlarını gasp etmeye yönelik takındığı tahrik ve tehdit dolu politikaları asla kabul edilemez.

Saldırılarda vefat eden kardeşlerimize Allah’tan rahmet, yaralanan kardeşlerimize acil şifalar diliyorum.”

banner279
Yorumlar (1)
Adem KOLAY 1 ay önce
Hayırlı olsun, Rabbim bidaha ayırmasın inşAllah