banner250

banner203

Diyanet İşleri Başkanı Erbaş'tan Bulgaristan Başmüftüsü'ne hayırlı olsun ziyareti

Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş ve beraberindeki heyet, yeniden göreve seçilen Bulgaristan Müslümanları Başmüftüsü Dr. Mustafa Haci Aliş’e hayırlı olsun ziyareti gerçekleştirdi.

Ali Erbaş 16.06.2021, 10:19
Diyanet İşleri Başkanı Erbaş'tan Bulgaristan Başmüftüsü'ne hayırlı olsun ziyareti

Diyanet İşleri Başkanı Erbaş, Bulgaristan Başmüftülüğü’nü ziyaret etti

Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş, “Diyanet İşleri Başkanlığı olarak sizlerin her zaman yanınızdayız. Hem eğitim hem din hizmetleri noktasında imkanlarımızı sizlerle birlikte değerlendirmeye gayret edeceğiz” dedi

Bulgaristan Müslümanları Başmüftüsü Dr. Mustafa Hacı Aliş ve Yüksek İslam Şurası Başkanı Vedat Ahmet ile görüşen  Başkan Erbaş, Bulgaristan’da olmaktan duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

Erbaş, yakın zamanda yeniden Bulgaristan Cumhuriyeti Müslümanları Başmüftülüğü’ne seçilen Aliş'e hayırlı olsun dileklerini iletti.

Prof. Dr. Erbaş, Bulgaristan’daki Müslümanların kendi içlerinden din hizmeti ve din eğitimi gibi çalışmaları yapacak insanları yetiştirmelerinin önemli olduğunu ifade ederek, “Diyanet İşleri Başkanlığı olarak sizlerin her zaman yanınızdayız. Hem eğitim hem din hizmetleri noktasında imkanlarımızı sizlerle birlikte değerlendirmeye gayret edeceğiz.” ifadelerini kullandı.

Bulgaristan Müslümanları Başmüftüsü Dr. Mustafa Hacı Aliş ise ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek, “Ziyaretiniz buradaki Müslümanları motive ediyor. Biz yalnız olmadığımızı hissediyoruz.” dedi

Başkan Erbaş, ayrıca Filibe’de Tarihi İmaret Camii ile Muradiye Camii de ziyaret etti. Ardından Filibe Bölge Müftülüğü’ne geçen Başkan Erbaş, Bölge Müftüsü Taner Veli ile görüştü.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Sitemizde en çok hangi haberler ilginizi çekiyor?