banner261

banner250

Diyanet İşleri Başkanı Erbaş'tan Başak Cengiz'in ailesine taziye ziyareti

Diyanet İşleri Başkanı Erbaş, İstanbul Ataşehir’de uğradığı saldırı sonucu vefat eden Başak Cengiz’in ailesine taziye ziyaretinde bulundu.

Ali Erbaş 22.11.2021, 15:13
Diyanet İşleri Başkanı Erbaş'tan Başak Cengiz'in ailesine taziye ziyareti
© Diyanet Haber

İstanbul Ataşehir’de uğradığı saldırı sonucu vefat eden Başak Cengiz’in ailesini Ankara Yenimahalle’deki evlerinde ziyaret eden Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş, baba Avni ile anne Beyhan ve dede Ramazan Cengiz’e taziye dileklerini iletti.

Eşi Seher Erbaş ile Cengiz ailesini ziyaret eden Diyanet İşleri Başkanı Erbaş, Başak Cengiz’e Allah’tan rahmet dileyerek, “Mekanı cennet olsun inşallah. Çok acı bir olay, çok üzüldük. Üzüntünüzü paylaşmak için buradayız. Cenab-ı Hak sabırlar ihsan eylesin. Sadece biz değil, millet olarak çok üzüldük. Cenab-ı Hak, hiç kimseye bir daha böyle bir acı yaşatmasın.” dedi.

Başak Cengiz için okunan Kur’an-ı Kerim’in ardından dua eden Erbaş, “Ya Rabbel alemin, okumuş olduğumuz Kur’an-ı azimüşşandan hasıl olan sevabı sayılı nefeslerini tamamlayıp huzuruna gelmiş olan Başak kardeşimizin ruhuna hediye eyledik, Sen vasıl eyle Allah'ım. Ruhunu mele-i a‘lâda ferahnak eyle Allah'ım. Kabrini cennet bahçelerinden bir bahçe eyle Allah'ım. Dünyada yapmış olduğu bütün ibadet ve taatlerini, hayır ve hasenatını, iyiliklerini kabrinde kendisine yoldaş eyle Allah'ım. Şehitlik mertebesine nail eyle Allah'ım. Ya Rabbel alemin biz onun şehit olduğuna inanıyoruz, şahitlik yapıyoruz, şahitliğimizi kabul eyle Allah’ım. Ya Rab geride bırakmış olduğu annesine, babasına, kardeşlerine, akrabalarına sabr-ı cemiller ihsan eyle Allah’ım. Bir daha böyle acıları bizlere yaşatma Allah’ım.” niyazında bulundu.

Ziyarette Başkan Erbaş’ın eşi Seher Erbaş, anne Beyhan Cengiz’e Kur’an-ı Kerim takdim etti.

Kaynak: Diyanet Haber
banner237
Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Sitemizde en çok hangi haberler ilginizi çekiyor?