banner297

Diyanet İşleri Başkanı Erbaş, müjdeyi verdi! Umre ziyaretleri başlayacak

banner265

Ülke TV ekranlarında canlı yayınlanan Erkan Aydın ile Bursa'dan İftar programına konuk olan Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş, Kovid-19 nedeniyle iki yıldır yapılamayan umre ziyaretleri ile ilgili müjdeli haberi verdi. 

Ali Erbaş 10.04.2022, 20:22
Diyanet İşleri Başkanı Erbaş, müjdeyi verdi! Umre ziyaretleri başlayacak

Prof. Dr. Erbaş, Suudi Arabistan'a yaptığı ziyarette hac farizasının yapılmasına yönelik temaslarda bulunduğunu ve 20 gün önce iyi izlenimlenlerle döndüğünü belirterek "Elhamdulillah dün itibarı ile 2022 yılında Suudi Arabistan Hac Bakanlığı 1 milyon hacı adayını kabul edeceklerini ilan ettiler. Salgın öncesi dönemde de en son olarak 1 milyon 900 bin civarında hacı adayı kabul ediyorlardı. Bununla ilgili detaylar önümüzdeki günlerde açıklanacak. Ülkelere salgın öncesi dönemde ülke nüfusuna göre binde bir kota veriliyordu. Biz 2020 yılı haccı için 84 bin hacı adayamızın kurasını çekmiştik. Kurası çekilmiş hacılarımız sırası ile bu haktan istifade edecekler." dedi.

Prof Erbaş  sözlerini şöyle sürdürdü"Bu gece de sahurda Suudi Arabistan Hac Bakanı bir mesaj göndererek Türkiye'deki salgınla ilgili rakamların iyice düşmesi nedeniyle Türkiye'den artık umreci kabul edecekler.  Bu yol da açıldı. Umreye gitmek isteyen vatandaşlarımız hazırlıklarını yapsınlar. Ömüzüdeki haftadan itibaren biz de bakanlıklar arası Hac Umre Kurulu'muzda gerekli çalışmalara başlayacağız."

banner279
Yorumlar (9)
Recep Köse 1 ay önce
Ramazan'dan sonra umreci kabul edecek denmiş ama önceki yıllarda en son Ramazan umresi oluyordu,Ramazan'dan sonra hac dönemi başlıyordu.Umre herhalde sonbaharda başlar, inşaAllah
Elif daşlıca 1 ay önce
Hac yazilimlari il ilgili herhengi bi bilgi varmi acaba...
Hafız 1 ay önce
Elhamdülillâh
POLAT Suat 1 ay önce
Allah razı olsun başkanım. Yüreği kâbe için yanıp tutuşan kardeşlerimin gözü aydın olsun..
ABDÜLKADİR DOĞRUYOL 1 ay önce
BU MÜJDELİ HABER DAHİLİNDE YER ALANLARA TALEBİMİZ DÜNYADAKİ MÜSLÜMANLARA KAFİRLERİN ZARAR VEREMEMESİ İÇİN BOLCA DUA ETMELERİNİ İSTERİZ .YOLLARI AÇIK OLSUN .NE MUTLU ONLARA .
Abdulselam kurt 1 ay önce
Elhamdülillah bu gunleride gördük hayırlı olsun inşAllah
Osman Kaya 1 ay önce
Elhamdülillahi rabbil alemin.....
Dr. Fahrettin Bektaşoğlu 1 ay önce
Sağolun varolun sayın Başkanım.Mübarek ayda hacdan sonraki büyük müjdeyi verdiniz,çok heyecanlı,çok mutluyuz,saygılarımla.
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın