banner268

banner250

Diyanet İşleri Başkanı Erbaş: Amacımız namazlı, abdestli, ahlaklı, haramı, helali bilen bir nesil yetiştirmek

banner265

Eğitime Destek Platformu toplantısında konuşan Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş, “Bizim bütün amacımız namazlı, abdestli, ahlaklı, haramı helali bilen bir nesil yetiştirmek.” dedi.

Ali Erbaş 02.01.2022, 13:15
Diyanet İşleri Başkanı Erbaş: Amacımız namazlı, abdestli, ahlaklı, haramı, helali bilen bir nesil yetiştirmek

Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş, İstanbul’da Eğitime Destek Platformu’nun çevrimiçi olarak gerçekleştirdiği istişare toplantısına katıldı.

Toplantıda konuşan Diyanet İşleri Başkanı Erbaş, birlikten her zaman kuvvet doğduğunu belirterek, “Nerede birlik varsa orada daha fazla verim alınıyor. Eğitime Destek Platformu’nun kurulmuş olması, faaliyetlerini düzenli bir şekilde yürütüyor olması işte bu birlik ve beraberliğin, bu farklı farklı platformların, farklı farklı derneklerin gücünün nasıl kuvvete dönüştüğünü bize gösteriyor.” diye konuştu.

Milli Eğitim Bakanlığı Din Öğretimi Genel Müdürlüğü ve İlahiyat fakülteleri ile işbirliği içerisinde olduklarını dile getiren Başkan Erbaş, “Milli Eğitim Bakanlığı Din Öğretimi Genel Müdürlüğü’ne hafızlık proje okulları faaliyetleri bağlamında destek veriyoruz. İmam Hatip okullarına daha nitelikli öğretmen ve Diyanet İşleri Başkanlığı’na daha nitelikli personel yetiştirmek için Diyanet-İlahiyat-Din öğretimi çalışma komisyonu kurduk, periyodik toplantılar yapıyoruz” dedi.

“Gençlerimizi, çocuklarımızı ellerinden tutup namaza getirelim”

Başkan Erbaş, “Gençlerimizi, çocuklarımızı lütfen ellerinden tutup camilere namaza getirelim” çağrısında bulunarak, sözlerine şöyle devam etti:

“Namaz çok önemli. Bizim bütün amacımız namazlı, abdestli, ahlaklı, haramı, helali bilen, milli ve manevi değerlerine bağlı bir nesil yetiştirmek. Eğitime Destek Platformu’nda konuşan her hocamızın, her kardeşimizin nihai hedefi, alnı secdeli, ibadetini ihmal etmeyen bir nesil yetiştirmek. Öyleyse biz hep birlikte bu hususa daha çok önem vermeliyiz ve namazlarını ihmal etmemeleri için gençlerimize destek olmalı, güzel bir öğütle, sıcak bir yaklaşımla teşvik etmeliyiz” ifadelerini kullandı.

banner237
Yorumlar (2)
Ekrem Genç 3 hafta önce
Sayın başkanımızın görevi gereği açıklaması Kur'an ve sünnet'e uygundur. Tüm milletin vicdanına tercüman olmuştur. Tebrik ederim kıymetli başkanımızı.
Ahmet Hayri yıldız 3 hafta önce
Diyanet işleri başkanlığı ve diyanete bağlı sendikalar özgür özel le dava açıp suç duyurusunda bulunulmasını temenni ederim bu malum sahış cezalandırılmalı ve enazında rencideedilmeli bütün halk nezninde
Günün Anketi Tümü
Sitemizde en çok hangi haberler ilginizi çekiyor?